"Klęska, powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga" - podsumowanie konkursu - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
16.06.2009, 15:39 | czytano: 1342

"Klęska, powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga" - podsumowanie konkursu

KRAKÓW. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Klęska, powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga”. Wśród finalistów są wychowankowie Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” oraz Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu.

www.straz.gov.pl
www.straz.gov.pl
Konkurs miał na celu uświadomienie dzieciom, że istnieje w Polsce numer alarmowy 112, pod którym można uzyskać pomoc w każdej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Dlatego po spotkaniu dzieci zwiedziły Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie uruchomiono ten numer. Po wizycie strażacy zaprosili dzieci na Wieżę Mariacką, gdzie mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z hejnalistami.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych, a także wychowanków ośrodków terapii zajęciowej.

Rysunek, grafika lub malarstwo – dzieci mogły wykonać pracę wybraną przez siebie techniką. Konkurs przebiegał w trzech etapach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Na etapie wojewódzkim wybrano po pięć prac finałowych z pośród każdej z czterech grup wiekowych: grupa młodsza (6-8 lat), grupa średnia (9-12 lat), grupa starsza (13-16 lat) oraz uczniowie niepełnosprawni.

Zwycięskie prace będą prezentowane w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ponadto prace będzie można obejrzeć na stronie internetowej komendy www.straz.gov.pl.

W Małopolsce konkurs zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Krakowie.

Do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły 322 prace, z których komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

W grupie dzieci od 6 do 8 lat zwyciężyli :
I miejsce: Aleksandra Płatek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach i Miłosz Marcisz z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”.
III miejsce zajął Hubert Sereś ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu.
Wyróżnienia zdobyli: Szymon Marchewka z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” i Kamil Ciuła ze Szkoły Podstawowej w Mordarce (Limanowa).

Grupa średnia (9-12 lat):
I miejsce zajął Jakub Czaja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.
II miejsce zdobył Beniamin Bartusiak z Młodzieżowego Centrum Kultury w Gorlicach.
III miejsce: Edyta Piętak ze Szkoły Podstawowej w Rusocicach (pow. krakowski).
Wyróżnienia: Julia Porębska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Borku (Rzezawa) oraz Weronika Pamuła z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Świątnikach Górnych.

Grupa starsza (13-16 lat):
II miejsce zdobyła Paulina Kusiak z Gimnazjum im. Biblioteki Polskiej w Paryżu ze Świątnik Górnych.
III miejsce Anna Mrożek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu.
Wyróżnienia: Aleksandra Góra z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Muszynie, Kamila Surówka z Gimnazjum w Sieprawiu, Justyna Janowiec z Gimnazjum w Uściu Gorlickim i Zofia Cyrek z Gimnazjum w Bysinie.

Grupa uczniów niepełnosprawnych:
I miejsce zajęła Beata Dąbrowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kobylance (pow.gorlicki). II miejsce zdobyła Anna Rembiesa z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oświęcimiu.
III miejsce uzyskał Janusz Liptak z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jawiszowicach (pow. oświęcimski).
Wyróżnienie otrzymał Szymon Guzik ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach oraz Beata Garwol z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Muszynie.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas