Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Clouds
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Clouds
-2°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
10.12.2019, 19:43 | czytano: 1170

Spotkanie mikołajkowo-świąteczne Siwym Dymie

W restauracji „Siwy Dym” w Rabce-Zdroju odbyło się doroczne spotkanie mikołajkowo – świąteczne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju.

W spotkaniu uczestniczyło około 80 osób, w tym m.in. przedstawiciele władz miasta: burmistrz Leszek Świder, radny powiatowy Marek Szarawarski, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Michał Skowron. Uroczystość uświetnił występ dziecięcego zespołu regionalnego „Majeranki”, który wykonał kilka kolęd i pastorałek i piosenek góralskich.

Zebranych przywitała przewodnicząca Koła PSONI w Rabce-Zdroju Marta Augustyn. - Naszym ogromnym sukcesem jest to iż dzięki wielu darczyńcom i przyjaciołom uzbieraliśmy fundusze na budowę szybu windowego: zakup i montaż windy to ogromnie kosztowna inwestycja, która 3 grudnia została odebrana przez UDT, jednak przed nami jeszcze dużo formalności do załatwienia, zleconych przez firmę KONE, konserwacja i użytkowanie windy jest bardzo kosztowne – mówiła prezes stowarzyszenia. Jak podkreślała, dzięki wielkiemu wsparciu ze strony życzliwych ludzi i dzięki pracy członków stowarzyszenia, udało się pozyskać liczne środki. - Ale przed nami kolejne wyzwanie i to nie małe. Przebudowa i adaptacja poddasza w budynku Koła. A kolejnym bardzo ważnym krokiem to utworzenie placówek dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, co jest priorytetowym celem naszych działań – dodała.

Jak mówiła, placówki te zapewnią dorosłym niepełnosprawnym dzieciom codzienną opiekę terapeutyczną i rehabilitację, a przede wszystkim umożliwią im sprawniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie. - Już dzisiaj zwracamy się z prośbą i zapraszamy do włączania się w organizację kolejnych przedsięwzięć i działań, z których dochód przeznaczymy dla tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Dziękujemy za Wasze dobre serce, jesteśmy wdzięczni za każdy gest, za każde słowo. Bo przecież warto pomagać – zaapelowała.

Burmistrz Leszek Świder w swoim wystąpieniu w pierwszej kolejności podziękował za pracę członkom i pracownikom stowarzyszenia i ośrodka. - To praca, której najczęściej nie widać, ale jest bardzo ważna – podkreślał, gratulując też sukcesu, jakim było zebranie środków na windę. - Kiedyś powiedziałem, że jak człowiek ma problemy, to sobie przypomina, jakie wy macie problemy i jak sobie z nimi radzicie. Wtedy wiem, że jak wy swoje problemy pokonujecie, to ja swoje też pokonam.

Burmistrz podkreślał, że nie jest trudno pomagać wiedząc, że ta pomoc się zwróci. To żaden wyczyn. Ale pomagać i nie liczyć na rewanż, to wyczyn i prawdziwa pomoc.

Głos zabrał również przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Józef Skowron. - Wasza praca jest nieoceniona - powiedział i w imieniu Fundacji Rozwoju Regionu Rabka oraz w imieniu wszystkich radnych podziękował za pracę, pogratulował i życzył podwójnej energii „bo wkładacie ogromną siłę w pracę”. Przekazał też na ręce zarządu upominek i czek w wysokości 500 zł od FRRR.

Potem posypały się kolejne prezenty. Czek dla stowarzyszenia wręczył też m.in. Józef Kołodziejczyk w imieniu stowarzyszenia Rabczańscy Motocykliści.

Na zakończenie części oficjalnej ks. Józef Kapcia poprowadził modlitwę, po której wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Finałem spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który przyszedł z prezentami dla podopiecznych koła.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij