Mała Armia Janosika pod Oknem Papieskim - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
Wiatr: 14.58 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.664 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
23.12.2019, 10:54 | czytano: 4749

Mała Armia Janosika pod Oknem Papieskim

KRAKÓW. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wziął udział w XIII Choince przed Oknem Papieskim. Jedną z atrakcji był występ kapeli z Raby Wyżnej – Mała Armia Janosika, która zaśpiewała tradycyjne kolędy i pastorałki.

Fot. Archidiecezja Krakowska
Fot. Archidiecezja Krakowska
Podczas spotkania przed Oknem Papieskim metropolita krakowski opowiedział dlaczego choinka wiąże się ze świętami Bożego Narodzenia. Jezus przyszedł na świat, by ludzie wygnani z raju na powrót mogli korzystać z owoców drzewa życia. – Choinka przypomina nam o radości, że jest Bóg, nasz Ojciec bogaty w miłosierdzie, który poprzez Swojego Syna przygarnie nas do siebie i zbawi – powiedział arcybiskup. Wyraził swą wdzięczność wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji wydarzenia i życzył zebranym błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku.

Po zapaleniu światełek przybył św. Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Na zakończenie wydarzenia arcybiskup udzielił zebranym swego pasterskiego błogosławieństwa.

Źródło: Kuria Metropolitarna w Krakowie, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas