Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 70
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.01.2020, 16:00 | czytano: 790

II Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak

Już po raz drugi w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju zabrzmiały operowe arie w wykonaniu mistrzów sztuki wokalnej. Dzięki ks. Pawłowi Sobierajskiemu i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Rabce-Zdroju odbył się Koncert Noworoczny "Narodziła nam się Dobroć".

Przed parafianami i gośćmi wystąpili: tenor ks. Rafał Kobyliński, ks. Sobierajski, który pełnił jednocześnie rolę konferansjera, Tomasz Jarosz (baryton), Servi Domini Cantores – Śpiewający Słudzy Pańscy oraz Chór Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak, którym akompaniowała pianistka Mirella Malorny-Konopka. W programie występu znalazły się najpiękniejsze kolędy, pieśni i arie operowe ze światowej literatury wokalnej. Występ obejrzał burmistrz Leszek Świder, który wręczył wykonawcom róże, pogratulował talentu, a także, wspólnie z publicznością, nagrodził występ głośnymi brawami. Utwory wykonane przez artystów, mówił włodarz Rabki-Zdroju, poruszyły każdego, kto ma wrażliwą duszę. - Myślę, że właśnie śpiewa jest najpiękniejszym podziękowaniem za to co robiła - podkreślał, wspominając patronkę festiwalu.

Przypomnijmy, iż festiwal był poświęcony pochodzącej z Ponic wybitnej śpiewacze operowej, pedagog i sopranistce, prof. Annie Kościelniak (1927 – 2015). Koncerty organizuje ks. adt dr hab. Paweł Sobierajski, ostatni dyplomant Maestry, kontynuator jej dzieła pedagogicznego w katowickiej Akademii Muzycznej. - Dziękuję księdzu za to, że nam pokazał, że mieliśmy u siebie kogoś wyjątkowego i wspaniałego, kto jeszcze rozwijał talenty innych - dodał włodarz Rabki-Zdroju.

Koncert odbył się po patronatem j.m. rektora AM w Katowicach prof. Władysława Szymańskiego, a jego organizatorami byli: Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Miejski Ośrodek Kultury i Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij