Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.01.2020, 19:53 | czytano: 3228

Nowotarski chór Gorce koncertował na Pomorzu

arch. chóru

Miejski Nauczycielski Chór Gorce razem z zespołem Mali Śwarni pojechał na Pomorze na zaproszenie wójta gminy Trąbki Wielkie.

- W niedzielę wszyscy uczestniczyli śpiewająco i grająco we mszy świętej w Pruszczu Gdańskim. Okazało się że wikarym w tym kościele jest ks. Dariusz Bobek rodem z Grywałdu i że dzień wcześniej powstał w Gdańsku oddział Związku Podhalan, do którego ks. Dariusz wstąpił i zaprosił wszystkich na mszę w niedzielę do swojej parafii - relacjonuje w imieniu chórzystów Halina Piszczek.


- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim wypełnił się paradnymi góralami, muzyką i mową góralską, bo ks. Dariusz całą mszę prowadził mówiąc gwarą. Ornat celebransa też był góralski. Parafianie bardzo licznie i z ogromnym zainteresowaniem słuchali w czasie i po mszy, góralskiej muzyki. Po południu odbyło się gminne święto. Gorce śpiewały repertuar góralski, kolędowy i patriotyczny oraz dwa utwory prof. Józefa Edmunda Titza. Mali Śwarni grali, tańczyli śpiewali. Wystawili też jasełka, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Transmitowany przez lokalną telewizję koncert był gorąco oklaskiwany i bisowany. Po koncercie, posiady przy oscypkach nie miały końca. Gorce i Mali Śwarni zwiedzili Gdańsk i Malbork. Chórzyści i młodzież z zespołu zgodnie stwierdzili ze to nie jest ich ostatni wspólny wyjazd - podsumowuje prezes Zarządu chóru.


opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij