Poniedziałek, 14 czerwiec 2021, Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Zakopane i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
16°
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 19.08 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 11.556 km/h Wilgotność: 89 %
29.01.2020, 19:53 | czytano: 3592

Nowotarski chór Gorce koncertował na Pomorzu

arch. chóru

Miejski Nauczycielski Chór Gorce razem z zespołem Mali Śwarni pojechał na Pomorze na zaproszenie wójta gminy Trąbki Wielkie.

- W niedzielę wszyscy uczestniczyli śpiewająco i grająco we mszy świętej w Pruszczu Gdańskim. Okazało się że wikarym w tym kościele jest ks. Dariusz Bobek rodem z Grywałdu i że dzień wcześniej powstał w Gdańsku oddział Związku Podhalan, do którego ks. Dariusz wstąpił i zaprosił wszystkich na mszę w niedzielę do swojej parafii - relacjonuje w imieniu chórzystów Halina Piszczek.


- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim wypełnił się paradnymi góralami, muzyką i mową góralską, bo ks. Dariusz całą mszę prowadził mówiąc gwarą. Ornat celebransa też był góralski. Parafianie bardzo licznie i z ogromnym zainteresowaniem słuchali w czasie i po mszy, góralskiej muzyki. Po południu odbyło się gminne święto. Gorce śpiewały repertuar góralski, kolędowy i patriotyczny oraz dwa utwory prof. Józefa Edmunda Titza. Mali Śwarni grali, tańczyli śpiewali. Wystawili też jasełka, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Transmitowany przez lokalną telewizję koncert był gorąco oklaskiwany i bisowany. Po koncercie, posiady przy oscypkach nie miały końca. Gorce i Mali Śwarni zwiedzili Gdańsk i Malbork. Chórzyści i młodzież z zespołu zgodnie stwierdzili ze to nie jest ich ostatni wspólny wyjazd - podsumowuje prezes Zarządu chóru.


opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij