Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 89
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.02.2020, 21:38 | czytano: 4035

Turbacz Winter Trail w nowej odsłonie

mat. prasowy

9 lutego w Nowym Targu odbędzie się już siódma edycja biegu zimowego, którego znakiem rozpoznawczym jest to, że jest to jedyny bieg bezpośrednio na Turbacz. Tym razem zawodnicy mają do wyboru 2 dystanse: 10km i 21km oraz biegi dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ.

- Zdecydowaliśmy się powrócić do korzeni, czyli wydłużyć główny dystans 17km do dystansu półmaratońskiego. Ponadto dodaliśmy formułę na 6 Łap, czyli klasyfikację dla miłośników biegania z psami – mówi Paweł Sala, dyrektor sportowy Turbacz Winter Trail.

- Chcieliśmy, aby trasa biegła centralnie przez szczyt Turbacza, ale plany pokrzyżował nam zmieniający się klimat, który wpłynął na wcześniejsze gody głuszców, a ich główny obszar tokowiska znajduje się na odcinku prowadzącym na szczyt. No, cóż, o przyrodę należy dbać, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmienić trasę - dodaje.

Impreza od lat cieszy się świetną opinią, zawodnicy z całej Polski zjeżdżają się tu, aby poczuć niesamowity klimat wydarzenia. Każdy uczestnik oprócz pięknego, dużego medalu otrzymuje wejściówkę od Głównego Sponsora - Term Gorący Potok, opaskę na głowę firmy Lamberg, gadżety od Miasta Nowy Targ, kupon na posiłek oraz napój 4move.
Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ na miejscu czekać będą liczne atrakcje – biegi dla dzieci, konkursy, mini zoo, tor saneczkowy, stacja narciarska Długa Polana, w obrębie której mieści się całe miasteczko wydarzenia, biuro zawodów, start oraz meta.

Po imprezie zawodników czekać będzie After Party w termach Gorący Potok, gdzie specjalnie dla nich zagra kapela Zodyma.


Trasa TWT Gorący Potok 10km – idealna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi. Trasa pobiegnie wzdłuż potoku Kowaniec Wielki aż do żółtego szlaku na Hali Bukowina Miejska, po kilkuset metrach biegu przed Polaną Rusnakową trasa odbija w prawo do zielonego szlaku i biegnie nim aż do mety.

Trasa TWT Gorący Potok 21km oraz TWT na 6 Łap – nieco wydłużony dystans z poprzednich lat z 1000m przewyższenia, trasa idealna dla tych, którzy mają już za sobą debiut w biegach górskich. Trasa pobiegnie z Długiej Polany do Hereścioka, później do Osiedla Gazdy, na Hrube, później czarnym szlakiem do żółtego aż do Schroniska PTTK na Turbaczu, następnie w kierunku czoła Turbacza do Szałasowego Ołtarza na Hali Turbacz, gdzie trasa zawraca z powrotem do Schroniska i zielonym szlakiem biegnie w dół aż do Długiej Polany, gdzie na biegaczy czekać będzie meta.

W tym roku biegacze startujący zarówno na 10km jak i na 21km będą mieli przed sobą nie lada wyzwanie. Od 6 lutego przybyło na szlaku ok. 50cm śniegu. Od piątku Organizatorzy robią wszystko, aby trasa była przetarta.
Trasa Kids – została podzielona na 2 długości – ok. 600m dla dzieci 4-8 lat oraz ok. 1000m dla dzieci 9-15 lat. Trasa będzie miała charakter górski, dostosowana do wieku zawodników.

Zapisy online są już zamknięte, ale istnieje możliwość zapisania się na miejscu w Biurze Zawodów.

mat. pras.,s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij