Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Jabłonka i okolice
Rain
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.02.2020, 12:06 | czytano: 2066

Ostatki z Fundacją "Szczęśliwe Jutro"

Fundacja "Szczęśliwe Jutro" zaprasza do udziału w balu charytatywnym przy muzyce zespołu Sizal, który odbędzie się 22 lutego o godz. 19 w restauracji Góralsko Strawa w Nowym Targu. Gwiazdą imprezy będzie zespół Future Folk. Dla czytelników Podhale24.pl mamy bezpłatne zaproszenie na to wydarzenie.

Otrzyma je osoba, która jako pierwsza napisze do nas na adres konkurs@podhale24.pl, podając w temacie wiadomości hasło "Ostatni z Fundacją Szczęśliwe Jutro", a w treści swoje imię i numer telefonu. Bilety są też dostępne w powszechnej sprzedaży (szczegóły na plakacie).

Fundacja "Szczęśliwe Jutro" powstała w lipcu 2015 r., by pomagać rodzinom, znajdującym się w trudnej lub kryzysowej sytuacji, a szczególnie dzieciom wychowującym się w tych rodzinach lub przebywającym w domach dziecka.

Jej przewodnim działaniem było otwarcie domu dziecka, "Przystani Szczęśliwe Jutro" we Wróblówce. Dzięki organizowanym akcją charytatywnym, piknikom, balom, indywidualnym darczyńcą na remont budynku zebrano 1,1 mln zł. Dzięki temu w lipcu 2019 roku otwarto placówkę, w której obecnie przebywa 14-tka dzieci.

- Robimy wszystko by ten dom był miejscem, w którym dzieci czują się jak „u siebie”. Jednocześnie wychowankowie otrzymają opiekę, wsparcie i uczą się norm, zasad oraz wypełniania obowiązków, których nie miały możliwości poznać w swoim rodzinnym domu - mówią przedstawiciele fundacji. - Wspólne przygotowywanie posiłków, dbanie o porządek nie tylko w pokoju ale w całym domu, poszanowanie wspólnego dobra, szacunek do innych to tylko kilka norm które stanowią zasady funkcjonowania Przystani. Należy zauważyć, że do domu dziecka trafiają najczęściej dzieci, które ze względu na problemy wychowawcze nie zostały umieszczone w rodzinach zastępczych lub nie było nikogo w rodzinie, kto przejąłby opiekę nad nimi. Te dzieci wymagają szczególnych oddziaływań.

W placówce przebywają obecnie m.in. dwie nastoletnie wychowanki ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi. Wśród dzieci wychowujących się w przystani są takie, które wymagają specjalistycznego leczenia neurologicznego, psychiatrycznego oraz kardiologicznego.

- Pragniemy, aby nasi wychowankowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Już teraz korzystają z zajęć takich jak piłka nożna, taniec, język angielski. Pozyskane w trakcie Ostatkowego Balu Charytatywnego pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia dla dzieci oraz doposażenie budynku w którym znajduje się Przystań Szczęśliwe Jutro, czyli dom dziecka we Wróblówce - podkreślają.

oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij