Wójt dementuje informacje o koronawirusie. Fake newsy w mediach społecznościowych - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
12.03.2020, 19:01 | czytano: 5531

Wójt dementuje informacje o koronawirusie. Fake newsy w mediach społecznościowych

Wśród informacji o rzeczywistych przypadkach zakażenia koronawirusem (w Małopolsce mamy jeden przypadek), w serwisach społecznościowych wciąż pojawiają się niepotwierdzone informacje o kolejnych zakażeniach. Tylko dziś tego typu fałszywe informacje dotyczyły m.in. Raby Wyżnej, Jabłonki i Piekielnika.

Fot. UG Czarny Dunajec
Fot. UG Czarny Dunajec
W przypadku fałszywych informacji dotyczących drugiej z wymienionych miejscowości, głos zabrał wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, który zapewnił mieszkańców, że w gminie nie ma osób zakażonych groźnym wirusem.

"Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, że wiadomość o wprowadzeniu na terenie Gminy jakichkolwiek stref, obszarów, w związku z zarażeniami koronawirusem, rozprzestrzeniana za pomocą mediów społecznościowych, jest nieprawdziwa. Zarówno w samym Piekielniku jak i w Gminie Czarny Dunajec nie zostały stwierdzone do chwili obecnej żadne zachorowania wywołane koronawirusem" - ogłosił.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Życzliwy14:54, 13 marca 2020
Do Smok Żal Ci że ludzie z potrawy i inni inni za granicą robią i mają sie lepiej od Ciebie ??? Każdy może się zarazić tym wirusem jeśli już odnotowano go w naszym kraju . Gdybyś był na bieżąco i śledził z jakich krajów Europy przyjeżdżają z wirusem to nie pisałbyś głupot .
Smok06:09, 13 marca 2020
nawiozom orawioki i inne
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas