Ograniczenia dla turystów w Pienińskim i Gorczańskim Parku Narodowym - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
17°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
22°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
19°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
13.03.2020, 12:55 | czytano: 4417

Ograniczenia dla turystów w Pienińskim i Gorczańskim Parku Narodowym

Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego nie zdecydowała się, wzorem TPN-u, na podjęcie decyzji o zamknięciu szlaków na swoim terenie. Wprowadza jednak pewne ograniczenia.

zdj. Anna Niezgoda
zdj. Anna Niezgoda
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym do 29 marca zamknięte zostają: wystawa przyrodnicza PPN w Krościenku, pawilon edukacyjny w Szczawnicy oraz zamek w Czorsztynie.

PPN zaleca również ograniczenie załatwiania spraw osobiście w dyrekcji Pienińskiego PN. Wprowadza się załatwianie spraw telefonicznie, drogą mailową lub pocztą.

Również Gorczański Park Narodowy wprowadza ograniczenia.

Do 25 marca br. zamknięty dla zwiedzających jest Ośrodek Edukacyjny oraz ekspozycja przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego. Odwołane zostały wszystkie zajęcia i warsztaty, nie prowadzimy również sprzedaży wydawnictw i pamiątek w sklepiku Ośrodka. Szkolenie dla przewodników planowane na 28 i 29 marca zostaje odwołane. Jak na razie nie jesteśmy w stanie podać nowego terminu przeprowadzenia szkolenia. Informacje na ten temat będą podawane na naszej stronie internetowej.

W wydanym komunikacie czytamy: "Szlaki turystyczne GPN nie będą zamknięte. Jednak zgodnie z zaleceniami apelujemy o ograniczenie podróży i wycieczek, unikanie miejsc zatłoczonych i dużych zgromadzeń. Zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie. Na szlakach panują zimowe warunki turystyczne, pokrywa śnieżna powyżej 1000 m n.p.m. nadal jest duża i miejscami dochodzi do metra grubości, śnieg jest zbity. Na stokach i polanach wystawionych na południe śniegu jest mniej lub nie ma go wcale. W powiecie nowotarskim i limanowskim obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Zalecamy szczególną ostrożność ze względu na możliwość łamania się drzew i gałęzi.

Na bieżąco śledźcie komunikaty gorczańskich schronisk dotyczących udzielania noclegów i ich działalności.

Zalecamy ograniczenie odwiedzin w dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego, sprawy prosimy załatwiać drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się groźnej dla zdrowia infekcji.

s/ JD pienimy24
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas