Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Zakopane i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 54
Rain
22°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 63
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.05.2020, 11:21 | czytano: 2446

Stawiska czekają na remont

zdj. Czytelnik Podhale24

NOWY TARG. "Jeden dzień deszczu i ulica Stawiska ponownie zamienia się w staw. Mimo interwencji mieszkańców tej ulicy miasto od kilkunastu lat nadal bagatelizuje ten problem, nie robiąc w tej spranie prawie nic" - skarży się mieszkaniec w liście do redakcji.

O problemach mieszkańców Stawisk pisaliśmy kilka razy. Po opadach deszczu na drodze tworzą się kałuże, uniemożliwiające przejście, czy przejazd. Mieszkańcy prosili już o interwencje i radnych, i media. Trzy lata temu padł termin remontu drogi - rok 2020.

Urzędnicy wskazywali, że remont utrudniają kwestie własnościowe. "Własność gruntu kończy się na asfalcie, a trzeba zrobić kanalizację opadową i doprowadzić ją do rzeki. Właściciele nieruchomości w dolnej części ulicy ogrodzili swoje działki i zatrzymali wodę na drodze, bo ona nie ma dokąd spływać". Podczas jednego ze spotkań z przedstawicielami władz Miasta, reprezentant mieszkańców ul. Stawiska zapowiedział, że wszyscy właściciele działek podpisali zgodę na przekazanie części swoich nieruchomości celem wykonania kompleksowego remontu drogi.

- Doceniam zgłoszoną gotowość mieszkańców, którzy chcą przekazać gminie swoje grunty celem realizacji tego zadania. W związku z powyższym, po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych w budżecie Miasta, Urząd Miasta zleci opracowanie prac projektowych dla remontu/przebudowy ulicy Stawiska. W trakcie przygotowania projektu i sporządzania operatu geodezyjnego, zostanie on przedstawiony mieszkańcom aby umożliwić przeniesienie prawa własności gruntów na rzecz miasta w celu realizacji tej potrzebnej inwestycji drogowej - mówił rok temu burmistrz Grzegorz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
nowotarżanka19:00, 1 czerwca 2020
Dlaczego ludzie mają dawać za darmo drogi miastu kiedy miasto wydaje kasę na jakieś kawiarenki czy imprezy skarbowców i inne duperele.
Korki14:42, 1 czerwca 2020
Polqczyc ulice Stawiska z odnoga odchodzaca od Waksmundzkiej, zrobic asfalt na calosci i bedzie odciazenie dla ronda przy policji.
mieszkaniec21:01, 31 maja 2020
A gdzie pisze ze za odpłatnoscią
xyz20:57, 31 maja 2020
Prawda jest taka ze jak sobie sami nie zrobicie tak nie będzie. W centrum nowego targu wlasciciele zgodnie chcieli oddac grunt miastu i zaskocze was. Wlasciciele wkoncu wykonali asfalt sami i tyle
??18:27, 31 maja 2020
@mi a gdzie w artykule jest napisane żę przekazanie za darmo?
gazda16:51, 31 maja 2020
czego wykupiono grunt pod drogę od trzech właści cieli na końcu ulicy ja znam prawdęg/ gazda
mi15:57, 31 maja 2020
prosze o opublikowanie pisma zzgoda nasza na oddanie gruntów za darmo gminie bo ja takiego pisma nie podplsywałem /mieszkaniec Stawisk
NIWIANIN15:36, 31 maja 2020
SUPERRRRRRR stawy na miejscu
nowotarzanka14:54, 31 maja 2020
chcecie miec droge to trzeba oddac troche gruntu na rzecz miasta nic za darmo
stasek13:53, 31 maja 2020
nazwa ulicy do czegoś zobowiązuje !! muszą tam byc małe stawy bo inaczej trzeba będzie zmienić nazwę ulicy a nie są to tanie rzeczy .
mieszkaniec ulicy12:00, 31 maja 2020
Jak długo jeszcze będziemy blagać o drogę najpierw poprzedniego burmistrza a teraz obecnego jesteśmy nadal bezsilni czy tak ma wygłądać droga prawie w centrum miasta ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij