Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Szczawnica i okolice
Rain
15°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
15°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
16°
Wiatr: 12.204 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
15°
Wiatr: 10.656 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
18°
Wiatr: 9.576 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 99 %
31.05.2020, 13:21 | czytano: 3332

Wera w Rzepiskach, czyli... "Do lata, do lata" (video)

Fot. Materiały prasowe

Jest na Podhalu wielu utalentowanych muzyków. Jedni grają po góralsku, drudzy muzykę rozrywkową, jeszcze inni poważną. Na pograniczu sztuki i rozrywki działa Wera Mag B6, czyli Weronika Błaszczyńska, młoda krakowianka, która pomieszkuje i tworzy w Rzepiskach, gdzie jej rodzina ma dom.

Błaszczyńscy mają tu rodzinny dom od 20 lat, w którym okresowo pomieszkują, dzieląc życie między Rzepiska a Kraków. Tata Weroniki, Stefan Błaszczyński, to wieloletni muzyk zespołu Brathanki i założyciel krakowskiej Piwnicy św. Norberta, a siostra Dorota, także po szkole muzycznej współtworzy nowe numery.

Weronika po 17 latach gry na skrzypcach poszła na swoje. W czasie pandemii w rodzinnej chacie w Rzepiskach powstają jej piosenki i teledyski, w których główne role grają członkowie rodziny. Wera czerpie inspiracje między innymi ze starych, opolskich festiwalowych szlagierów, stąd pomysł na elektroniczny rework polskiego hitu "Piechotą do lata" z repertuaru Bajmu.W kolejce czeka też projekt z piosenkami dla dzieci w wersjach dla dorosłych - zajawką jest utwór do tekstu Juliana Tuwima "Idzie Grześ".- Ostatni czas bardzo mocno uświadomił mi, że życie naprawdę pisze najlepsze scenariusze. Jeszcze pół roku temu nie przypuszczałabym, że spędzę z moją rodziną parę miesięcy w domku w górach, izolując się i “uciekając” przed koronawirusem - mówi Wera. - Mimo wielu trudności, czas ten okazał się bardzo owocny. Miałam czas na przemyślenie mojej muzycznej ścieżki i zrealizowanie długo odkładanych nagrań. W myślach pojawił się powrót do dzieciństwa i do starych muzycznych hitów z młodości moich rodziców. Inspiracja latami 80., zaprowadziła mnie do tworzenia własnych aranżacji polskich piosenek z tamtego okresu.- Moje najbliższe muzyczne plany, to kontynuacja tego pomysłu powstałego na początku kwarantanny. Bardzo chciałabym nadać tym piosenkom nowego brzmienia i wyrazu, zbliżonych do aktualnie panujących trendów muzycznych. W swoich aranżacjach wykorzystuje głównie elementy muzyki elektronicznej i pop - opowiada. - Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poprzez przyznanie dotacji do programu “Kultura w sieci”, będę mogła nagrać profesjonalne teledyski poszczególnych utworów i udoskonalić warstwę muzyczną. Po zakończeniu tego projektu chciałabym zająć się swoją autorską twórczością, nad którą równolegle pracuję oraz rozwojem zespołu Córki, który założyłyśmy z moją siostrą - dodaje.r/ materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
Aga14:25, 31 maja 2020
Fajne wykonanie- oryginalne. Takich artystów się ceni i dobrze słucha.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij