Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Clouds
18°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2020, 22:20 | czytano: 2542

Łodzie flisackie dzisiaj nie popłynęły

Arch. Podhale24.pl

1 czerwca miał być pierwszym dniem zniesienia sanitarnego reżimu związanego również z liczbą osób korzystających ze Spływu Dunajcem. Dzisiaj jednak tratwy nie popłynęły w ogóle z powodu wysokiego stanu Dunajca.

Od teraz flisackimi łodziami może już spływać 12 osób. Od początku pandemii do tej pory na tratwie mogło być tylko 6 pasażerów i oczywiście dwóch flisaków. Złagodzenie wprowadzonych przez rząd, w związku z epidemią ograniczeń, miało nastąpić 1 czerwca. Tak się stało.

Tyle że w związku z intensywnymi opadami deszczu Zespół Zbiorników Wodnych w Niedzicy rozpoczął dzisiaj zrzut nadmiaru wody. To zawsze zwiększa poziom Dunajca, a stan wody ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników spływu. Jerzy Regiec, prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec zdecydował, że w pierwszym dniu zniesienia obostrzeń wstrzymać jednak spływ, ale jak zapewnia powinien ruszyć już 2 czerwca w normalnej formie.

- Myślę, że ten przestój będzie jednodniowy – mówi prezes Regiec. – Rano dowiedzieliśmy się o zrzucie wody z zapory, ale widzę, że pogoda jest coraz lepsza, tak więc myślę, że ruszymy już jutro.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Hej_tereska23:04, 1 czerwca 2020
jak nie wirus to woda..... 7 plag egipskich
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij