Chodź, pomaluj budkę... (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Jabłonka
Clouds
10°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
10.06.2020, 11:51 | czytano: 4010

Chodź, pomaluj budkę... (zdjęcia)

NOWY TARG. Daniel Urbaniak od kilku lat zaskakuje nowymi pomysłami na przyciągnięcie uwagi zarówno dorosłych, jak i dzieci, by zainteresować ich przyrodą i życiem ptaków - szczególnie sów. Tym razem wraz z Arturem Kretem zaproponował dzieciom edukacyjne spotkanie połączone z wyśmienitą zabawą.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Wycieczki rowerowe Uszatym Szlakiem, podglądanie sów, spacery wśród drzew - to już znamy. Teraz paletę zajęć uzupełnią cykliczne warsztaty. W pierwszym tego typu spotkaniu wzięło udział kilkanaścioro dzieci. W ogrodzie Restauracji Absynt malowano budki lęgowe dla rożnych gatunków ptaków oraz dla nietoperzy.

- To dziewięć budek lęgowych dla wszystkich gatunków, jakie mieszkają na Podhalu. Zostaną one powieszone na specjalnym murku obok restauracji i opisane jakie rodzaje ptaków mogą w nich zamieszkać. To są budki pokazowe, więc zostaną one rozcięte i dzięki zamontowanym zawiasom, każdy kto przyjdzie do Absyntu będzie mógł sobie je dokładnie obejrzeć i zobaczyć jak taki mieszkają - tłumaczy Daniel Urbaniak.

Na warsztatach pojawił się Marcin Kostrzyński prowadzący m. in. kanał YouTube "Marcin z lasu", autor znakomitych ujęć filmowych z wilkami, dzikami, sarnami i innymi zwierzakami. "Będąc przejazdem spotkał się z nami, opowiedział kilka kapitalnych historii" - relacjonuje organizator zajęć i zapowiada, że takie warsztaty odbywać się będą co dwa tygodnie, a na wakacje planuje nawet - co tydzień .

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
A nie "ptaszki" trzaskowskiego07:28, 14 czerwca 2020
Na pewno dzieci zapamiętają ten dzień.
leming doskonały12:30, 10 czerwca 2020
rewelacja
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas