Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Rain
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.06.2020, 12:21 | czytano: 1948

Co jedzą nowotarskie uszatki, czyli fascynujące badania sowich wypluwek (zdjęcia)

zdj. Filip Pałgan

NOWY TARG. Przy Restauracji Absynt pod czujnym okiem przyrodnika Daniela Urbaniaka odbyły się drugie warsztaty przyrodnicze. Tym razem tematem spotkania były sowy ich dieta i wypluwki.

Uczestnicy którzy zapisali się na warsztaty wyposażeni w odpowiednie narzędzia, preparowali wypluwki. Przez półtorej godziny badali dietę nowotarskich uszatek. Rozebrali ponad sto zrzutek, które nowotarski przyrodnik zbierał, w dwóch miejscach Nowego Targu.

- Wszyscy rozbierali wypluwki z olbrzymim zainteresowaniem, przyłączyli się do nas nawet rodzice. Uczestnicy dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek z życia sów, ale i też o zwierzakach które stają się posiłkiem tych pięknych ptaków. W diecie uszatek dominowały, głównie małe ssaki. To dowód na to że to bardzo pożyteczne zwierzaki - mówi Daniel Urbaniak.

- Znaleźliśmy ponad osiemset kości, i całe mnóstwo czaszek, myszy polne, norniki, kilkanaście szczurów i szczątki jednego skrzydlatego mieszkańca miasta. Dzieciaki bardzo mocno zaangażowały się w powierzone im zadanie, bo każdy z nich stał się małym naukowcem - dodaje z powagą.

opr.s/ zdj. Filip Pałgan
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Dociekliwy15:47, 29 czerwca 2020
A co to jest wypluwka?
Rych17:29, 28 czerwca 2020
Obok nas w pustostanie na poddaszu gniazdują( samo centrum Nowego Targu). Obserwuję nieraz z dziećmi jak te sowy(rodzice?) wlatują i wylatują poprzez miedzuch późnym wieczorem. Strasznie piszczą w nocy - młode? Nieraz już mnie zbudziły i jest to trochę irytujące ale z uwagi na sympatie do tych stworzeń wybaczam im.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij