Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Jabłonka i okolice
Rain
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Rain
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Rain
20°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 88
Rain
16°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 90
Rain
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.07.2020, 19:59 | czytano: 4362

Niedzielna wycieczka na Łapsową Polanę (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Dojazd na rowerze do Koliby na Łapsowej Polanie prowadzi przez Marfianą Górę i tutaj na końcu asfaltu było w niedzielę mnóstwo samochodów. Słoneczna pogoda zachęciła ludzi do wyjścia w góry.

Podejście do schroniska od skrzyżowania z os. Zadział zajmuje godzinę, ale na rowerze ten czas skraca się niemalże o połowę (mówimy oczywiście o jeździe rekreacyjnej, którą uprawia większość z nas). Podjazd jest stromy, zwłaszcza pod samo osiedle Marfiana Góra, ale później przez las da się już jechać praktycznie nie schodząc z roweru.

W schronisku panował dziś spory ruch, o czym mogły świadczyć już samochody zaparkowane na dole, ale pogoda po godzinie 15.00 się załamała. Przez Nowy Targ przechodził ulewny deszcz i większość ludzi w obawie przed zmoknięciem niemalże natychmiast ruszyła w dół.

Widoki z Łapsowej Polany są piękne! Dzisiaj wyjątkowo widowiskowe były komórki deszczowe, które przechodziły nad miastem. Widać było jak na dłoni, w których częściach Nowego Targu pada, a w których nie.

ma/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij