Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Jabłonka i okolice
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 3
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 90
Fog
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.08.2020, 13:45 | czytano: 3287

"Lądowisko" olczańskie (zdjęcia)

Jak lądować - to bezpiecznie. A jeśli przy okazji miejsce jest piękne i gwarantuje wspaniale widoki, to już dodatkowy plus.

Cudzysłów w tytule jest zasadny, bo jak tłumaczy Marek Lijewski - miejsce na Olczy nie jest z definicji lądowiskiem, ale "miejscem sprawdzonym".

- Wyszukujemy w okolicy lotniska tereny pod kątem przygodnego lądowania. Musimy mieć takie sprawdzone miejsca, bo gdy nie można dolecieć do lotniska w Nowym Targu, to czasem "z powietrza" trzeba zdecydować się na lądowanie, dlatego prowadzimy tego rodzaju rozpoznania - wyjaśnia dyrektor Aeroklubu Nowy Targ.

Jak dodaje, już na etapie szkolenia, sugeruje się szybownikom miejsca do lądowania, w razie kłopotów podczas lotu.

- W okolicy jest kilka takich miejsc. To rejon Białki Tatrzańskiej, Czarnego Dunajca. Mamy w "katalogu pół do przygodnego lądowania" także miejsce w Pieninach, czy Maniowach - wymienia Marek Lijewski. - Teren musi mieć ponad sto metrów długości. Na Podhalu z równością pola jest trudno, ale jeśli tylko teren nie jest przecięty rowem, czy przekopem, to już jest dobrze - dodaje ze śmiechem.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
PiterQ17:45, 13 sierpnia 2020
Fajnie fajnie, tylko właścicielowi pola pasowałoby czasem skrzyneczkę jasnego pełnego podesłać za to że dla szybowników trzyma taki dywanik.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij