Sobota, 24 październik 2020, Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Jabłonka i okolice
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 75
Clouds
14°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.09.2020, 11:48 | czytano: 1987

"Mały Książę", a po góralsku "Mały Królewic" (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

KOŚCIELISKO. W Domu Ludowym na Chotarzu odbyło się spotkanie ze Stanisławą Trebunią-Staszel, autorką tłumaczenia książki „Mały Książe” na gwarę góralską.

Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to jedna z najbardziej znanych i najchętniej czytanych "powiastek filozoficznych dla dzieci i dorosłych - autorka pochyliła się nad przekładem tej książki na gwarę podhalańską.

Autorką tłumaczenia jest znana etnolog, nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. dr hab. Stanisława Trebunia –Staszel.

Fragmenty "Małego Królewica" czytali: autorka tłumaczenia, Anna Watycha i Władysław Trzebunia Rząska oraz Józef Pitoń, Anna Trebunia -Wyrostek i Daniel Wahl.

pk. zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij