Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
13.11.2020, 18:18 | czytano: 1316

"Miejsca Przyjazne na Szlaku wokół Tatr" - poszukiwane

Euroregion Tatry zaprasza do udziału w naborze obiektów do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr. Nabór trwa do końca listopada br. Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny.

"Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą obiektu noclegowego, obiektu gastronomicznego, atrakcji turystycznej, miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych lub kulturowych, obiektu z usługami turystycznymi lub sportowymi, a twój obiekt jest zlokalizowany w odległości maks. do 10 km od ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr na terenie Miasta Nowy Targ, Gminy Czarny Dunajec, Gminy Nowy Targ, Gminy Szaflary i Gminy Łapsze Niżne, jeśli masz ofertę adresowaną dla turystów rowerowych, rolkarzy, narciarzy biegowych. Jeśli chcesz być wzorem dla innych obiektów i promować dobre praktyki obsługi turystów na Szlaku wokół Tatr, chcesz być promowany w ramach działań Szlaku wokół Tatr – kandydata do tytułu Polskiej Marki Turystycznej, chcesz brać udział w spotkaniach, szkoleniach, wydarzeniach mających na celu promocję MP wśród potencjalnych odbiorców, a także podnoszenie jakości standardu oferty Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr, chcesz otrzymywać bezpłatne materiały dotyczące Szlaku wokół Tatr i turystyki rowerowej na polsko-słowackim pograniczu - zostań Miejscem Przyjaznym na Szlaku wokół Tatr i otrzymaj certyfikat systemu" - zachęca Euroregion Tatry.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy - na stronie internetowej: SzlakwokolTatr.

s/
najnowsze informacje
komentarze
turysta08:37, 15 listopada 2020
Fajnie że ścieżki rowerowe pociągają za sobą rozwój infrastruktury turystycznej albo zasilają tę już istniejącą. Ten system ścieżek to naprawdę skarb wspaniałe wykorzystujący walory naturalne naszego regionu. @Zainteresowana pisze o takim rozwoju i zgadzam się że urzędnicy powinni być o krok do przodu i skutecznie kontrolować sytuację. Obawiam się że jak niektórzy zaczną stawiać budynki-koszmarki według własnego pomysłu i żadnych wytycznych odgórnych, na działkach obecnie rolnych to ten wartościowy przyrodniczo i widokowo region straci swoją wartość. Proszę zauważyć jak daleko w tereny do niedawna dzikie wdziera się zabudowa. W tym tempie za 100-200 lat nie będzie gdzie szpilki wetknąć na Podhalu. Kto przyjedzie oglądać nowoczesne budynki? Kto był ten wie, że np w Anglii w rejonach turystycznych musisz dopasować budynek kształtem i wykończeniem fasady oraz dachu do istniejącej zabudowy, a wewnątrz rób co chcesz. Stąd nowobudowane domy np. w rejonie Cotswolds muszą mieć fasadę z lokalnego kamienia i dach kryty strzechą lub miejscowym łupkiem. Człowiek odwiedzajac to miejsce czuje się jakby przeniósł się w czasie, jak w bajce. U nas mamy Chochołów i o to warto dbać. Ale proszę się rozejrzeć, przy drodze stają drewniane chałupy, a 20 m od głębiej już tylko te nowoczesne potworki. Jaką wartość wizualną albo turystyczną ma taka zabudowa?
Zainteresowana08:56, 14 listopada 2020
Dobry pomysł (materiał konkretny do folderow -koniecznych ,w tym w jezyku angielskim i in.), żeby przy trasach rowerowych, narciarstwa biegowego były zaznaczone obiekty gastronomiczne,noclegowe i infrastruktura towarzyszącą kompleksowe usługi " takie,....naprawdę uslugi".Zastanawiajacym jest jednak dlaczego nie czynią gminy starań na wnioski zainteresowanych w biznes turystyczny o zmianę przoznaczenia gruntow zwykłe rolnych (w trybie szybszym, uproszczonym ) na cele usług hotelarsko-gastronomicznych.Wrecz obserwuje się, że blokuje się takie zmiany i zatem opóźnia możliwości rozwoju i niechęć do inwestowania w regionie Podhala. Otwarcie: Robić coś na dziko z konsekwencjami sankcjonowanymi przez urzedy nie popłaca biznesmenom , Gminy nie czuja tematu wyjścia na przeciw sprawom rozwoju i blokuje się tym samym rozwoj turystyki. Nie tworzy się terenów usługowych i komercyjnych i tym samym jest się w punkcie wyjscia,takie oschłe podejście nie da szansy rozwoju regionowi w tym Gorcow , nad tym trzeba się zastanowić. Nie ma atrakcji kompleksowych ,..... to nie ma turystów. Pozdrawiam.Temat rozwojowy, piękny ale jest też wyzwaniem dla Gmin poprzez pomoc o czym piszę wyżej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij