Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
24.11.2020, 13:26 | czytano: 3300

Gmina Nowy Targ przyjazna rowerzystom. Pierwsze miejsce i certyfikat

Fot. UG Nowy Targ

Gmina wiejska Nowy Targ zajęła pierwsze miejsce w Polsce w rankingu "Gmin Przyjaznych Rowerzystom".

Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, doceniła nowotarską gminę w kategorii gmin do 40 tys. mieszkańców przyznając jej pierwsze miejsce i certyfikat.

Konkurs ma na celu spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych czy wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Konkurs to także okazja do promowania gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów, działających na rzecz rozwoju turystyki w swoich okolicach.

Materiały prasowe UG Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Grzesiu zabierz go stąd20:16, 27 listopada 2020
Besala
Nie przesadzaj ja i tysiąc ludzi widziało dostojniczkę Joannę Iskrzyńską Steg jak reklamowała na FB trasy narciarskie ... w Obidowej. W tym samym czasie za kilkadziesiąt tysiaków jej kolega pierdzikiem udeptywał trasę na lotnisku. A miasto wydało kupę kasy na frez który stał w magazynie no i jedną armatkę śnieżną którą co najwyżej można było zrobić lód do drinka na balu burmistrza NT.
Besala17:27, 27 listopada 2020
Mądrość i pasja owocują! Nie tylko nowe ścieżki, ale stała troska o już istniejące. Regularne sprzątanie, wykaszanie poboczy, odnawianie oznakowania. To na trasach rowerowych, którymi zarządza gmina, na ścieżkach "zarządzanych" przez miasto pasą się barany! Częstym użytkownikiem ścieżek rowerowych jest wicewójt, którego można także widywać na gorczańskich szlakach a zimą na nartach biegowych. Kto widział kogokolwiek z nowotarskich dostojników na rowerze, na wyprawie górskiej, na biegówkach? A kto widział burmistrzów Nowego Targu na koncercie Zenona M? No właśnie.
mz09:47, 26 listopada 2020
Wielkie brawa za zaangażowanie! Zdecydowanie zasłużone wyróżnienie.
Katon07:36, 26 listopada 2020
W NT nawet map nie zaktualizowali wiszą te sprzed 7 lat. Dramat co ten Watycha wyprawia ze Stegową. Za co biorą pieniądze?
Nowotarżanin14:20, 25 listopada 2020
Brawo! Ścieżek przybywa, rowerzystów też, oby tak dalej!
@lb08:14, 25 listopada 2020
Udajesz, że nie widzisz? Czy pracujesz w UG i chcesz się podlizać?
NT nieprzyjazny rowerzystom07:42, 25 listopada 2020
W mieście przy ścieżkach rowerowych nie ma nawet ani jednej porządnej wiaty przystankowej za wyjątkiem tej postawionej przez Marszałka. Watycha śpi zimowym snem o zapowiadanym rozwoju turystyki. Tymczasem na wet liści nie potrafią pograbić i zebrać. Parodia burmistrza normalnie.
Mieszkanka gm. Nowy Targ23:08, 24 listopada 2020
Brawo Gmina wiejska Nowy Targ....- gratulacje!!! Podziekowania inicjatorom i realizatorom za zaangażowanie i cierpliwość w realizowaniu tras rowerowych też nie łatwe wyzwanie. Piękna sprawa, niech rozwija się region i Nasza Gmina.pozd?rawiam
Smok19:26, 24 listopada 2020
No i po co? Przecież to nam te ścieżki porobili a nie obcym, obcy mają tam u siebie niech se jeżdżą. W lato z Ostrowska do Harklowej 100 rowerzystów na ścieżce, więcej jak aut na tym samym odcinku drogi!
lb18:17, 24 listopada 2020
@Smarek - tak i jeszcze zeby byla równość na świecie, żeby wszyscy trzymali sie za rece i spiewali razem piosenki, zeby nie bylo biedy i głodu, i chorób, i zeby wszyscy byli szczesliwi. a nie jakieś rowery. prawda?

ehhhh ludzie...
Smarek13:47, 24 listopada 2020
Ojej jak to pięknie.. Jeszcze jakby to nowe boisko w Łopusznej w końcu zostało uruchomione, to byłoby jeszcze piękniej.. A tak stoi cały rok, nie wiadomo czy odebrane, kasa w wysokości podobno 3mln zainwestowana i co z tego? Ano tak jakby go nie było.. Miodzio..
tylko referendum13:27, 24 listopada 2020
Za b urmistrza Fryźlewicza miasto dwukrotnie zostało Gminą Przyjazną Rowerzystom. Teraz na końcu rankingu i na pierwszym miejscu rankingu gmin przyjaznym kolesiostwu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij