Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Czarny Dunajec
Clouds
-6°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-6°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
112 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
17.12.2020, 18:40 | czytano: 1817

Uczelniana debata "Podhale w obliczu pandemii"

Prorektor ds. współpracy i rozwoju, dr Bianka Godlewska-Dzioboń wraz z Centrum Marketingu PPUZ w Nowym Targu zapraszają na pierwszą uczelnianą debatę z udziałem przedstawicieli instytucji, władz samorządowych, organizacji samorządowych oraz biznesu, która odbędzie się 18 grudnia br., w ramach Laboratorium Dialogu.

Spotkanie pn. Podhale w obliczu pandemii będzie miało miejsce w auli budynku Tatry w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu - z zachowaniem reżimu sanitarnego. Debata rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa około dwóch godzin i będzie transmitowana online.

W dyskusji weźmie Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego; Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej;  Leszek Zegzda, przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu; Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego; dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Debatę poprowadzi Jacek Bańka, redaktor Radia Kraków.

Spotkanie będzie można obejrzeć tutaj:


Główną osią dyskusji będzie szeroko pojęta branża turystyczna oraz kondycja opieki zdrowotnej na Podhalu, w obliczu pandemii COVID-19. Turystyka i zdrowie – w ostatnim czasie te dwa słowa idą ze sobą w parze, w kontekście obaw i kontrowersji związanych z obsługą turystów oraz mieszkańców województwa małopolskiego.

"W trakcie debaty będziemy starać się je odszukać oraz odpowiedzieć na inne pytania, między innymi:
 W jaki sposób lokalne samorządy, organizacje i stowarzyszenia radzą sobie w dobie pandemii?
 Czy wprowadzane w tym zakresie regulacje prawne poprawią funkcjonowanie turystyki? Jaki jest udział branży turystycznej i podmiotów publicznych w zarządzaniu rozwojem oraz promocją turystyczną?
 Czy Podhale jest gotowe na przyjęcie nowego pacjenta – turysty, gdy wiemy, że najpoważniejszymi obecnie problemami szpitali jednoimiennych są niejasna przyszłość i masowe odejścia personelu?
 Czy budowanie szpitali jednoimiennych w obszarach turystycznych jest skutecznym rozwiązaniem?" - piszą organizatorzy i zachęcają do włączenia się do dyskusji poprzez wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Podhala w szerokim kontekście pandemii. Zgromadzone dane zostaną wykorzystane podczas piątkowej debaty.

Link do ankiety znajduje się tutaj

opr.s/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas