Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
29.12.2020, 19:35 | czytano: 2751

Powalone drzewa uwięziły fasiągi na drodze do Morskiego Oka (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Halny powalił 18 drzew na drodze pomiędzy Palenicą Białczańską a Włosinicą. Pracownicy TPN szybko usunęli drzewa i odblokowali przejazd dla siedmiu zaprzęgów konnych. Dziś halny zelżał i nie było już wielu zgłoszeń.

Wiatr halny, który cały czas daje o sobie znać porywistymi podmuchami, powalił wczoraj drzewa na szlaku prowadzącym z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Najmocniejsze podmuchy dało się odczuć w poniedziałek 28 grudnia po południu. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowali wówczas o zamknięciu szlaku.

- Najgorzej było około godz. 13 – 14. Nie puszczaliśmy najpierw furmanów, a później zamknęliśmy też dla ruchu pieszego. Wstrzymaliśmy sprzedaż biletów oraz przyjmowanie aut na parking – mówi Grzegorz Bryniarski leśniczy obwodu ochronnego Morskie Oko.

Drzewa, które zwaliły się na drogę uniemożliwiły powrót wozakom, którzy czekali na zjazd z Włosinicy. Odcięte zostały także osoby pracujące w schroniskach.

- Popołudniu musieliśmy ewakuować 7 wozów, które były zamknięte. Przecinaliśmy na bieżąco i wypuściliśmy furmanów i pracowników z Włosienicy i Morskiego Oka – informuje Grzegorz Bryniarski.

Obecnie z drogi zostały już usunięte wszystkie zwalone drzewa. Mogą jednak pojawić się kolejne utrudnienia, bowiem halny będzie wiał jeszcze przez całą noc.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gosc09:07, 30 grudnia 2020
turystów nie ma a fasiągi jeżdżą ???
Purchlok20:26, 29 grudnia 2020
A konie nie zmarzły?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij