Maciej Jachymiak: "Przecież te nagrody się im po prostu należały..." - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
01.03.2021, 20:12 | czytano: 13280

Maciej Jachymiak: "Przecież te nagrody się im po prostu należały..."

FELIETON. - Drodzy Czytelnicy! Po latach przerwy, na skutek uporczywego świerzbienia ręki, wracam do pisanych przed laty na P24 felietonów. Władzo drżyj! Proszę nie spodziewać się regularności, ale obiecać mogę inne rzeczy. Zacznę od listu do ulubionej radnej - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, były nowotarski samorządowiec i polityk.

Archiwum prywatne
Archiwum prywatne
Odpowiedź na interpelację

W związku z tym, że burmistrz miga się od odpowiedzi na interpretację radnej Ewy Pawlikowskiej w sprawie nagród finansowych dla urzędników, postaram się za niego odpowiedzieć.

Pani Radna! Pani Ewo kochana! Co też Pani!

Przecież te nagrody się im po prostu należały. Pani sobie wyobraża pracować z taką Burmistrz? Od poniedziałku do piątku? Przecież tego nie da się wytrzymać za normalną pensję. A poza tym, co Pani z tymi interpelacjami? Według obecnego regulaminu Rady zgłaszanie ich jest co najmniej niestosowne. A odpowiedzi zbędne.

Kiedyś, kiedy Fala pisała skargi na burmistrza do wszystkich świętych, a opozycyjny radny Watycha brylował na sesjach, to było co innego. To był wyraz troski o miasto i lokalny patriotyzm. Teraz jest inaczej. To pieniactwo, a może i zdrada naszych wspólnych interesów. Pani nie wie?

Na pocieszenie powiem jednak Pani, że każda fala kiedyś wraca. Następuje tak zwana cofka. Cofka po tej Fali nie będzie miła. Ale wtenczas obecny burmistrz i jego ludzie znów zasiądą w opozycyjnych ławach i będą grzmieć, wołać o sprawiedliwość. Tak będzie i nie może być inaczej.

A mogło być pięknie...

Właściwie, Pani Ewo, odpowiadanie na interpelacje należy do obowiązków burmistrza. Tak jak prawem radnego jest kontrolować urząd. Ja wiem, że nikt tego nie chce pamiętać. Ludzie zostają radnymi żeby jakiś biznes skręcić. Członkowie sztabów wyborczych zostają urzędnikami. Komu tam do głowy przyjdzie czytać prawo? A jednak...
Tak, że Pani Ewo, jak urząd nie chce się dać kontrolować, a burmistrz zamiast udzielać odpowiedzi radnemu warczy albo bełkocze, zostaje Pani prawo. Niech się Pani spieszy, póki sądy działają. Bo tam też dotarła fala.
Może dzięki Pani cofka w Nowym Targu będzie szybka i skuteczna?

Liczę, że się Pani uda i szczerze tego życzę.

Pani oddany
Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
don pedro z krainy deszczowców22:52, 3 marca 2021
Oj chyba doktór se cosik zabocył, bo radny Watycha nigdy nie brylował na sesjach, nigdy też nie potrafił zająć niezależnego stanowiska, nie miał pomysłu na alternatywne rozwiązania i był w ogóle nijaki. W tej kwestii zmieniła się jedynie jego pozycja i możliwości, ale w dalszym ciągu jest tym samym facetem nie posiadającym własnego zdania i w równym stopniu jak kiedyś będącym uzależnionym od lokalnych grupy interesów. Z tego też powodu jedna pani, o której pisze doktór z Robowa, pozwala sobie na wszystko i wodzi nieszczęśnika Grzegorza po nowotarskich manowcach. No ale, czekajmy końca tego brazylijskiego serialu.
gajkaa22:22, 3 marca 2021
Panie Macieju gratuluję felietonu i oglądalności. Felieton lotem błyskawicy przeleciał przez internet. Cała prawda o burmistrzu, tym faktycznym.
Pro motor19:49, 3 marca 2021
Joannie należy sie nagroda jak nikomu innemu. Wypromowała Nowy Targ na Smogową Stolicę Polski. Zrobiła to w mistrzowskim stylu. Bębniły o tym wszystkie media.
Karino19:04, 3 marca 2021
No i mamy bohatera anonimowych hejterow w Nowym Targu.
Agnieszka13:54, 3 marca 2021
Przepraszam ale muszę to napisać. Jest rzeczą niezrozumiałą utrzymywanie na takim stanowisku kogoś tak niekompetentnego jak Joanna Iskrzyńska-Steg
Qba13:13, 3 marca 2021
@Gulasz Juliusz Zeżarł - BRAWO!
Panie Jachymiak - panu już dziękujemy, za nicrobienie w Starostwie również.
poeta12:30, 3 marca 2021
Wstążka na drzewie bezwiednie zwisa
Na intelekcie mieszczan to rysa
Wybrali kiedyś burmistrzem Grzesia
A on zatrudnia tylko kolesia.

Bo kolesiostwo u Grzesia kwitnie
Co udowodnił wszystkim dobitnie

Teraz nagrody swoim rozdaje
Z podatków naszych co nie przystaje
Elfik10:52, 3 marca 2021
Przyleciałam na wstążce z uśmiechem na ustach
jak listek lipy spadający z drzewa
Nic złego zrobić nie chciałam,
w nikim wrogów nie szukałam.
Tak wyszło
trochę władzą oko przyćmiła,
choć cały czas chce być dla Was miła.
Emeryt10:29, 3 marca 2021
Przy tych zarobkach urzędniczych to żadna premia nie jest wystarczająca. Powiadam szczerze nie pracuję w urzędzie i nie mam tam rodziny. Jest pandemia a urząd pracuje i nie ogranicza dostępu. Brawo tak trzymać pozdrawiam wszystkich pracowników Urzędu Miasta.
mieszkanka09:30, 3 marca 2021
Ta cała pani wiceburmistrz jest potrzebna jak piąte koło u wozu. Wszyscy to mówią
rewers08:12, 3 marca 2021
@Fryc - Arku proszę, nie ośmieszaj się już bardziej, bo to staje się żenujące. Wszyscy już to widzą, że Twój pracodawca nie miał, nie ma i już nie będzie miał żadnego planu, koncepcji i strategii na wyciągnięcie Nowego Targu ze stanu stagnacji, kiczu, chaosu i przypadkowości. Rozumiem, że musisz, ale żeby później nie bolało to lepiej już milczeć. Utrata przyzwoitości nie jest warta żadnych pieniądzy... Wystarczy, że każdorazowo na sesjach o wielkiej Stolicy Podhala mówi, upss raczej zakłamuje rzeczywistość burmistrz Watycha, dmuchając kolejne kolorowe baloniki.
Tylko jak one odfruną to Nowotarżanie zobaczą tylko smog i wstyd, że kiedyś uwierzyli w słowa ludzi, którzy mieli coś w tej mieścinie zmienić na lepsze. I to nawet im się udało, ale wyłącznie dla siebie.
Karino22:28, 2 marca 2021
Z tą wiceburmistrz nie da się pracować. Masakra jakaś. Wszyscy to widzą.
Bronx21:23, 2 marca 2021
Panie burmistrzu daj pan spokój z taką zastępczynią. To już jeden mógł zostać i oszczędności by były jakieś 50 mln zł bo tyle wyjdzie na jej chorych pomysłach
Rawka20:59, 2 marca 2021
I ja Pana kocham, Panie Maćku....brawo.Lekkie pióro,celność i w końcu w "Naszym Mieście " mądry, wykształcony, doświadczony syn tej skalnej ziemi napisał prawdę...Brawo. Czekam na więcej...
Fryc20:59, 2 marca 2021
@rewers coś z tą ironia w stylu turystyczna oaza strzeliłeś w tym pseudo wywodzie sobie samobója. Basen cieszy się bardzo dużą popularnością , trasy biegowe w tym roku miały największy ruch. Od dawna nie było takiego ruchu turystycznego w Gorcach. Najlepiej atakować i nic nie wiedzieć. Cóż @rewers widać, że strzały do swojej bramki to specjalności nie tylko paru innych tu komentujących.
Do czarna16:33, 2 marca 2021
Że też Ciebie nikt bidoku nie zatrudnił, powinnaś się przykleić do jakiegoś sztabu w końcu, a nie zazdrościć!!!
pacjent15:58, 2 marca 2021
Bardzo trafnie wypunktowana nieudolność pani wiceburmistrz. Trafna diagnoza panie doktorze.
pytanko a raczej dwa14:48, 2 marca 2021
A ile za wstążkowe innowacje, ekspresyjną reorganizację (uff to dopiero była robota) i kulturalne impresje zgarnęła pani Dżoana?
Ciekaw jestem tak jak radna Pawlikowska na ile wycenił tę ciężką pracę sam burmistrz Watycha?
A może to jednak na odwrót i to pani wice przydzielała te nagrody przedkładając Watysze propozycje nie do odrzucenia.
Wszyscy znajomi przecież nie mogą zostać zawiedzeni. Były obietnice, są i nagrody.
Co za folwark...
pytajnik14:44, 2 marca 2021
Z tą panią wice to siedem światów. Po co trzymać na eksponowanym stanowisku kogoś za kogo sie trzeba cały czas wstydzić i kto wszystkich konfliktuje?
areobik wodny14:39, 2 marca 2021
Panie Macieju prosze się odczepić od Pani Joasi. To jest dobra kolerzanka do wszystkiego, uczepił się Pan jak rzep psiego ogona, niech sobie Pan w tym Robowie skacze do woli i da ludziom spokuj
rewers14:39, 2 marca 2021
Pewnie nie byłoby żadnego tematu medialnego, ani powodu do napisania przez autora tego felietonu, gdyby nie jeden mały szczegół. Otóż nasz burmistrz od samego początku swojego urzędowania po prostu we wszystkich niewygodnych lub spapranych sprawach rżnie przysłowiowego głupa i szuka ofiar, na które można przerzucić swoje niepowodzenia.
Dlatego też słusznie Maciej Jachymiak zwraca uwagę miłościwe nam panującej trójcy burmistrzowskiej, że miasto nie jest ich prywatnym poletkiem do robienia rodzinnych interesów i szybkiego nabijania kasy lecz odpowiedzialnością przed Radą i zaraz potem mieszkańcami Nowego Targu.
Przecież to pod panowaniem tej ekipy odebrano w majestacie bezprawia głos niepokornym radnym marginalizując ich rolę we współdecydowaniu przy podejmowaniu ważnych decyzji.
Interpelacje są zatem be.
Zapytania są również be.
Każda krytyka, a jakże be.
Propozycje inne niż intelektualnego trust'u, wcześniej wspomnianego, też be.
Cool są tylko materiały propagandowe NTvK i ich świetlana przyszłość z burmistrzem "wszystko mi wychodzi", a miasto jest turystyczną oazą, o świetnie rozbudowanej infrastrukturze (szczególnie tych baranich czy owczych koszmarów), nieograniczonych możliwościach i obłędnie czystym powietrzu.
To prawdziwy kurort, o jakim marzyły pokolenia i sądząc po przekazach z sesji, cała bezkrytyczna część Rady zamieniona na wesołą trupę wzajemnej adoracji.
Mieszkaniec Starego Miasta14:16, 2 marca 2021
Panie Macieju. Nagrody się należały. Jestem za tym żeby im bańkę wypłacić. Praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia z panią wice
Blady policzek13:42, 2 marca 2021
Starostwo i Gmina Nowy Targ również przyznała wszystkim pracownikom premie a tutaj takie wielkie larum
nowy szef11:13, 2 marca 2021
Brońcie Burmistrza i jego zastępczynię, brońcie...dostaliście robotę to brońcie
heheszki11:12, 2 marca 2021
mam nadzieję, że będzie pan nadal pisał.
MF11:11, 2 marca 2021
Kocham barany na lace idaja cos pozytecznego...
Czarna10:52, 2 marca 2021
Członkowie sztabów wyborczych zostają urzędnikami...... niestety .....
@10:36, 2 marca 2021
miało być oczywiście "siostrą - basen"
Gulasz Juliusz Zeżarł10:19, 2 marca 2021
Cóż, felieton jak felieton, raczej pachnie mitomanem ("władzo drżyj, Maciej nadchodzi:) niż zgrabnym sarkazmem, ale to oczywiście ocena zupełnie subiektywna.
I równie subiektywne jest moje wrażenie, że akurat ten autor wytykający arogancję jakiejś władzy, jest w swoim świętym oburzeniu równie wiarygodny jak wieloletnia pracownica zamtuza, zarzucająca innym paniom złe prowadzenie się.
@10:10, 2 marca 2021
niektórym za przebywanie z siostrą- basia to się " szkodliwe" należy:)
Kiel09:08, 2 marca 2021
A w Starostwie to nagród nie było ? Ha ha dobre. Ale wiadomo - coś trzeba pisac, bo wybory coraz bliżej. Tylko , że Pan po Talinie jest już spalony Panie Maćku ... Kto nie pamięta niech sobie wygogluje : Jachymiak PZHL Talin
Zzzz08:48, 2 marca 2021
Do Hej Kozak!
Popieram! Niech napisze coś o Faberku :D
Byłoby to pewnie dużo ciekawsze.
A moderator to jakiś adwokat Jachymiaka?
misio08:48, 2 marca 2021
Nawet wierny szef telewizji urzędowej ucieka od Joanny. Coś się złego dzieje.
ziuta08:29, 2 marca 2021
Tylko nie wracaj do polityki w NT plis!!!!!!
urzędniczka08:26, 2 marca 2021
Panie Macieju bardzo trafna diagnoza odczuć pracowników urzędu na temat współpracy z panią Joanną Iskrzyńską-Steg.
złote runo08:20, 2 marca 2021
Widzisz Maćku Twoja ulubiona radna jest inspirowana przez szefa jej komitetu wyborczego byłego sztandarowego polityka PO (nowego lepszego koła od Twojego byłego koła ) znanego również z bycia burmistrzem.
Za jego kadencji burmistrze kosztowali miasto pewnie z milion złotych rocznie.
I nikt się do tego nie czepiał.
tylko referendum07:58, 2 marca 2021
Pani sobie wyobraża pracować z taką Burmistrz? Od poniedziałku do piątku?

Kto z nią nie pracował to sobie tego nie jest w stanie wyobrazić. Nawet jak człowiek haruje to i tak w pewnym monecie padnie mityczne "Grzesiek zabierz ją stąd".
Czy ta pani zaczęła już podpisywać umowy? Czy dalej burmistrz za nią pracuje? Za co ona bierze pieniądze i dostaje nagrody?
Może panie burmistrzu czas przyjrzeć się dzięki komu ma pan te wszystkie problemy?
Adonis07:38, 2 marca 2021
Pan sam nie lepszy!Autorytet od 7 boleści ????I jeszcze Panią Joannę I.S,te prosiłbym o felieton????
Anka07:35, 2 marca 2021
Po komentarzach pod felietonem widać że już drżą niektórzy. A pan Maciej czytając je pewnie tylko się pośmiechuje i łapie wenę na coś nowego. I super bo uwielbiam ten styl opisywania rzeczywistości !
Smerfetka07:09, 2 marca 2021
Kto się boi Pana Maćka Niechaj zaraz idzie spać Bo on pisze felietony dla tych co się lubią bać.
Ola06:55, 2 marca 2021
Wygląda na to że Dżepetto próbuje wyeliminować Pinokia
Farba06:28, 2 marca 2021
Mało śmieszny felieton. To modi już dał lepszy przykład poczucia humoru.
Cypis23:17, 1 marca 2021
łoj miastowe pierdzistołki w zarękawkach się przelękły. Widać po komentarzach.
A ile dałeś za owcę?22:55, 1 marca 2021
Twój Matecznik Starostwo Powiatowe w Nowym Targu na koniec roku wypłacił nagrody dla swoich pracowników', jak z ciebie taki kozak to dlaczego nie piszesz o nagrodach dla urzędników w powiecie. Materiał na kolejny felieton tym razem będziesz analizował zarobki swoich kolegów. Czekamy tylko nie pękaj!
/.../
Powiedz nam też jakie nagrody zgarniałeś jako wicestarosta za nic nie robienie bo nie pamiętamy osiągnięć.
Felietonista 222:41, 1 marca 2021
Maćku kochany, czy Tyś się z tą owcą na łby zamienił?
uroki demokracji22:37, 1 marca 2021
Felieton niezły. Ale to odpowiedź moderatora zaorała ten wątek :)))))
Wiosenka22:28, 1 marca 2021
Pan Maciej widać w dobrej formie. Powrót uważam za udany. Bardzo celne spostrzeżenia po 6 latach rządów nowej władzy.Władze należy kontrolować . Nic dodać nic ująć. Czekamy na więcej.
Jenot22:27, 1 marca 2021
Panią wice czekają ciężkie miesiące. No i czas ją rozliczyć z rozrzutności i nieporadności
Hej kozaku22:13, 1 marca 2021
Hej Kozaku z Robów szlaku,
czemu się nie pochwalałeś jakie Ty nagrody dostwałeś???
Baś był kiedyś u Starostwa szczytu bram i był z Ciebie niezły Pan
I nagrody też żeś brał i tyleś jakoś nie stękał
Przypominam również Ci, że w twym mateczniku kasa się dalej tli
Starostwa pracownicy też w tym roku naagrooody dostali, no ale tym się jakoś nikt nie chwali!!!!
Maćku mój kochany zrób felieton o Faberku Twym ukochanym,
Też się trochę rozluźnimy bo już dosyć mamy tej zimy.
Moderatorze mój kochany puść to bez cenzury,
bo to jest esencja poezji a nie jakieś bzdury.

Jak to jest esencja poezji kozaka
to moja odpowiedź dla Ciebie jest taka:
Pisz więcej i więcej mój kozaku drogi
trening czyni mistrza. Nie ma innej drogi.
M.
JO22:10, 1 marca 2021
Nie ma co wbijać zębów w urzędników, bo oni się tylko dostosowali do tego miasta i są jak ono. Bylejakie. Przypadkowe. Niepomyślane. Nijakie.
Fajna fotka22:07, 1 marca 2021
Co dwie głowy to nie jedna
Wstążka22:05, 1 marca 2021
Miał być jeden zastępca budowlaniec a jest dwóch. Leśnik i towaroznawca. Każdy kto się z tą panią spotkał w urzędzie pyta się co ona tam robi?
Janek21:59, 1 marca 2021
Porażka Panie Macieju. Szkoda papieru.
Czarna łowca21:59, 1 marca 2021
Idz pań z tą owcą na zieloną łąkę i się chociaż nad zwierzęciem nie znęcaj.
ale że baba21:58, 1 marca 2021
Ej Maciej Maciej żebyś Ty jeszcze był opalony.
Ty chłopie masz nadal niewyleczony kompleks Dżoanny.
makaron bezjajeczny21:58, 1 marca 2021
Na mieście mówią że rządzi pan wice a Grzegorz słucha jej poleceń. Coś w tym jest. To ona zajęła gabinet po burmistrzu a Grześ siedzi w gabinecie zastępcy.
Czytelniczka21:54, 1 marca 2021
Super!! Czekamy na więcej takich felietonów!
Oddział zamknięty21:48, 1 marca 2021
Wygląda na to, że pan doktor świetnie się zna z panią radną. Przypuszczam gdzie się poznali.
Baśka21:46, 1 marca 2021
Super fotka. Jakbym widział Joannę Wstążkę z alpakami. Super. A cała treść to naga prawda.
pol21:38, 1 marca 2021
Maciek 100 proc. racji tylko taczki dla burmistrza i2 wickow
Barany się śmieją21:35, 1 marca 2021
Oj Macieju twoje polityczne wczasy robią w twoim ciele totalne spustoszenia. Ty oddany radnej Pawlikowskiej pierwszemu żołnierzowi św pamięci M.Fryźlewicza , z którymi całe lata walczyłeś jako szef koła Platformy Obywatelskiej , tylko ci nigdy nie wyszło. Barany się śmieją z takiego farbowanego liska. I zostaw tę łowieczkę bo się dziwnie kojarzy
Michał21:29, 1 marca 2021
Ja mam pytanie za co i wjakiej wysokości dostała nagrodę pani Stegowa? Nic się w tym roku nie działo. No może poza informacjami w mediach że jesteśmy Smogiwą Stokicą Polski.
Miłość i Medycyna21:15, 1 marca 2021
Jest taka piosenka; Macieju, Macieju oj nietraćwa nadziei, oj nietraćwa nadziei......niestety politycznie Pan się już spalił dawno, był Pan kiedyś psychiatrą podobno niczego sobie,/.../ Stawiam na Sławosza, którego Pan namiętnie chce naśladować jednak ...no brakuje tego czegoś /.../
zaciekawiona21:12, 1 marca 2021
A co to jest na tym zdjęciu? Owieczka jakaś nietypowa, czy może jakaś dziwna koza? Uszy ma jak u królika.
Marek20:51, 1 marca 2021
Ma Pan 100%. Za pracę z panią Joanną Iskrzyńską Steg urzędnicy powinni dostawać nagrody, premie i dodatek . No i przechodzić na wcześniejsze emerytury po jednej kadencji. To spore wyzwanie trwać na takim poziomie abstrakcji i intryg.
Pani Eliza20:44, 1 marca 2021
Kocham pana panie Maćku
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas