Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
02.03.2021, 11:37 | czytano: 2148

36 wykroczeń w jeden dzień

Arch. Podhale24.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzali zachowanie kierowców i pieszych na drogach.

Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzili działania pn. „NURD”. - Głównym ich celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni, a podczas zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożoną i narażoną grupą użytkowników dróg - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 31 wykroczeń nieprawidłowego zachowania kierujących względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym w tym dniu przez kierujących było nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, a przez pieszych było niekorzystanie z elementów odblaskowych, co po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe.

- Pamiętajmy, że jeden mały odblask noszony w prawidłowy sposób może uratować życie. W tym dniu 3 kierujących straciło również prawo jazdy za jazdę z prędkością powyżej 100 km/h na terenie obszaru zabudowanego, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h - dodaje.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij