Wsparcie dla Kuchni św. Brata Alberta (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
31.03.2021, 10:02 | czytano: 1903

Wsparcie dla Kuchni św. Brata Alberta (zdjęcia)

Wolontariat Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem zakończył wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących - podopiecznych Kuchni św. Brata Alberta w Zakopanem, którą prowadzą Siostry Albertynki.

Zbierane były produkty z długim terminem ważności (makarony, ryże, kasze, konserwy, napoje, przeciery itp.). Można je było zostawiać w oznaczonych pudłach w szkole i kościele w Podczerwonem.

- Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Bóg zapłać – mówią organizatorzy akcji. - Hojność uczniów szkoły oraz mieszkańców Podczerwonego i Koniówki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy także panu Kazimierzowi Hajnosowi, który charytatywnie użyczył swojego busa oraz poświęci swój czas, aby dostarczyć żywność do Sióstr Albertynek w Zakopanem - mówią.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem chętnie pomagają potrzebującym. W ten sposób naśladują swojego patrona - Brata Witalisa, który był pierwszym pomocnikiem św. Brata Alberta. Wojciech Leja współprowadził przytulisko w Krakowie, a w Zakopanem na polecenie swojego przełożonego wybudował Pustelnię na Kalatówkach.

Kuchnia Św. Brata Alberta w Zakopanem działa od 1992 r. przy parafii Najświętszej Rodziny. Prowadzą ją Siostry Albertynki. W czasach pandemii wydają codziennie ponad 100 posiłków. Siostry nie odmawiają nikomu. Żywią osoby w różnym wieku. Zależy im na tym, by każdy potrzebujący zjadł gorący posiłek.

Aby zapewnić wszystkim posiłek, kuchnia potrzebuje dużo produktów, z których można przygotować posiłek. W Kuchni nic się nie zmarnuje, wszystko zostanie wykorzystane. Żywność można także dostarczać bezpośrednio do Kuchni Św. Brata Alberta w Zakopanem przy ul. Nowotarskiej.

Kuchnia Św. Brata Alberta utrzymuje się z datków. Można ją wesprzeć także, dokonując przelewu na konto.

Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem przy ul. Nowotarskiej 41.
89 1240 1587 1111 00000 816 4003 z dopiskiem: dla Kuchni św. Brata Alberta.

mat. nadesłany, zdj. Wolontariat Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas