Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 67
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
15.04.2021, 14:02 | czytano: 606

Rok 2021 rokiem nauki programowania w gminie Szczawnica

Szczawnica w roku 2021 głównie skoncentrowała się na realizacji projektów edukacyjnych poświęconych tematyce robotyki i programowania.

Jednym z nich jest program skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym realizowany od stycznia 2021 „Przedszkolaki Cyber Bystrzaki”, kolejnym jest projekt pn.„Zaprogramujmy swoją drogę do sukcesu - program współpracy transgranicznej Polsko –Słowackiej”, który rozpocznie się w kwietniu 2021.

Dzięki realizacji projektów edukacyjnych placówki oświatowe zyskają nowoczesny sprzęt do nauki programowania w postaci m.in. programowalnych robotów, klocków edukacyjnych. Ponadto zostaną utworzone dwie pracownie do nauki robotyki jedna w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, druga w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy.

Nauczyciele zatrudnieni w jednostkach biorących udział w projekcie mają zagwarantowaną możliwość udziału w szkoleniach edukacyjnych z najlepszymi specjalistami wprowadzającymi nowatorskie programy nauczania robotyki i programowania,

Zajęcia realizowane są na szeroką skalę. Kierowane są do różnych grup wiekowych, pierwszą grupą są dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Publicznego w Szczawnicy, drugą grupą są uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych na terenie Miasta Szczawnica.

Zawrotny postęp technologii, wprowadzanie nowoczesnych usług internetowych, programów komputerowych i innowacyjnych programowalnych urządzeń wymusza na użytkownikach posiadanie nowych kompetencji, bez których młode pokolenie stanie się tylko biernymi odbiorcami nie rozumiejącymi zinformatyzowanego otaczającego go świata.
Nauka programowania i robotyki uczy logicznego myślenia, pomaga poznać otaczającą cyfrową rzeczywistością jej schematy działania, pokazuje metody analitycznego rozwiązywania problemów. Wprowadzanie uczniów w świat programowania ma również na celu przygotowanie ich do świadomego korzystania z technologii i pokazać związane z nią zagrożenia.

Źródło: UMiG Szczawnica, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij