Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 1.116 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
27°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
28°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
27°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 60 %
07.05.2021, 11:16 | czytano: 1181

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Biały Dunajec, średni dla OSP Ratułów Górny

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Małopolskie jednostki OSP otrzymają dofinansowanie na zakup 7 ciężkich i 18 średnich samochodów bojowych. Do druhów z naszego województwa trafi 25 nowych wozów. Jeden pojazd otrzymają strażacy z OSP w Białym Dunajcu, drugi w Ratułowie Górnym.

- Zakup tych samochodów zostanie dofinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak i Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkład własny do tego zakupu zadeklarowały także samorządy. Te wozy powinny trafić do jednostek pod koniec roku. To jest coroczna akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji związana z zakupem nowych jednostek dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku także planowane są zakupy nowych wozów dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej – mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

- Sukcesywna wymiana taboru samochodowego w małopolskich jednostkach OSP przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa Małopolan. To również wyraz wdzięczności dla strażaków ochotników, którzy niejednokrotnie narażają swoje zdrowie i życie, by nieść pomoc potrzebującym. Powodzie, pożary, wypadki drogowe… – zawsze są na pierwszej linii frontu, aktywnie włączając się także w walkę z epidemią. Bardzo dziękuję za to zaangażowanie i wszystkim strażakom oraz ochotnikom życzę nieustającej opieki św. Floriana – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

- Rola i znaczenie druhów Ochotniczych Straży Pożarnych w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jest nie do przecenienia. Aby mogli działać sprawnie i skutecznie, nie wystarczą ludzie z pasają, wielkim zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie. Aby brać udział w działaniach i akcjach, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, tak aby móc likwidować różnego rodzaju zagrożenia, z którymi przychodzi się nam zmierzyć podczas codziennej służby. Nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze, które tafią do druhów w Małopolsce z pewnością wzmocnią ich potencjał sprzętowy, a to bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa oraz osób odwiedzających nasz region – podsumowuje małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

MUW, opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij