Gut-Mostowy i Gowin ogłosili wielki sukces Bonu Turystycznego - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Rabka Zdrój
Clear
17°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
20°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
16°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
19.07.2021, 21:29 | czytano: 2293

Gut-Mostowy i Gowin ogłosili wielki sukces Bonu Turystycznego

7 mln dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych może otrzymać bon na wypoczynek o wartości 500 zł. Połowa z upoważnionych osób pobrała już dodatek do wypoczynku, a realizacja jest na poziomie blisko 1 mld zł.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Bon Turystyczny, który otrzymują dzieci i młodzież na wypoczynek cieszy się wielkim zainteresowaniem. - Po roku funkcjonowania możemy powiedzieć, że był to znakomity pomysł. Pozwolił przetrwać, a nawet rozwinąć się polskim firmom turystycznym nastawionym na turystykę krajową. Ma też bardzo duże znaczenie społeczne. Dzięki niemu wiele dzieci z rodzin mniej zamożnych może skorzystać, czasami po raz pierwszy z wypoczynku wakacyjnego w dobrych warunkach – mówi Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii.

Upoważnionych osób do otrzymania Bonu Turystycznego w Polsce jest ok. 7 mln. 3,5 mln osób bon już pobrało, a realizacja jest na poziomie blisko 1 mld zł. Łącznie w budżecie zarezerwowano 4 mld zł na realizację bonów. Kwoty te trafiają bezpośrednio do przedsiębiorców z branży turystycznej, która bardzo ucierpiała podczas epidemii. - Bon Turystyczny pokazał, że można połączyć ważne elementy polityki społecznej, wsparcia rodzin i dodatkowego wsparcia osób niepełnosprawnych z ważnymi elementami polityki gospodarczej. Projekt ten trafił już do ponad 2 mln beneficjentów. Bon Turystyczny dodatkowo zachęca do wspólnego wypoczynku, wyjazdu i poznawania polskich krajobrazów – zaznacza poseł Andrzej Gut-Mostowy, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki i pomysłodawca Bonu Turystycznego.

Bon Turystyczny chwalą przedsiębiorcy z Podhala nastawieni na obsługę rodzin z dziećmi. - Niemal przy każdym zapytaniu o wolny termin pada pytanie o to czy realizujemy bon turystyczny. Zazwyczaj jest to pierwsze pytanie jakie pada w rozmowie, zanim goście zapytają się, czy mamy dostępny termin – mówi Ewa wynajmująca pokoje w Kościelisku.

Dodatkowym pozytywnym zjawiskiem Bonu Turystycznego jest zmniejszenie szarej strefy wynajmu pokoi, na którą skarżyli się właściciele legalnie działających obiektów, jak również samorządy, które traciły wpływy do budżetu z tytułu podatków. - Okazuje się, że w wielu gminach nastąpił w przeciągu roku wzrost zarejestrowanej bazy noclegowej o 20 - 50 % - mówi Andrzej Gut-Mostowy.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
żyć i nie umierać .14:08, 20 lipca 2021
Gutowi - Mostowenu na pewno bon turystyczny służy i pasuje . Niech ten przekręt pełowski napisze ile dostał odszkodowania- albo jak kto woli - pomocy od państwa za lokdaun za swoje restauracje i hotele . Jak nie będzie chwalił Gowina za te zagarnięte miliony z naszych podatków .Żyć i nie umierać .
0
Wyrocznia23:07, 19 lipca 2021
Czekać tylko, aż ogłosi, że ziemia jest płaska.
0
Nie czas21:36, 19 lipca 2021
I tak już od dawna na was nie głosuję.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas