Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 88 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
22.09.2021, 14:38 | czytano: 752

Od jutra tymczasowa organizacja ruchu na ul. Sienkiewicza

ZAKOPANE. Od czwartku 22 września ulica ta będzie ulicą dwukierunkową.

Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Tytusa Chałubińskiego oraz Stanisława Witkiewicza. W związku z prowadzeniem robót w obrębie wyjazdu z ulicy Jagiellońskiej na ulicę Chramcówki oraz ulicę Tadeusza Kościuszki, ulica ta zamknięta będzie dla ruchu kołowego.

Budowa Centrum Komunikacyjnego, na które składa się budowa nowoczesnego dworca dla komunikacji dalekobieżnej i lokalnej, wielopoziomowego parkingu oraz przebudowa ronda, trwa już od ponad miesiąca. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w naszym Mieście od dziesiątek lat. Jej wartość to 40 mln złotych. Z dnia na dzień widać jak powstaje nowy zarys ronda „Armii Krajowej”.

Podczas prac zachodzi potrzeba przebudowy infrastruktury niewidocznej dla użytkowników ruchu, która znajduje się pod powierzchnią drogi, takiej jak sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, deszczowej. Są to prace bardzo czasochłonne i trudne, zwłaszcza że funkcjonowanie wyżej wymienionej infrastruktury musi być utrzymane. Ponadto trzeba pamiętać, iż zachowana jest przejezdność tego ważnego węzła komunikacyjnego, co niestety dodatkowo spowalnia prace.

Wszyscy kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe i poziome zainstalowane w obrębie wyżej wymienionych ulic.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja15:20, 22 września 2021
A tymczasowych świateł na Kościuszki z Sienkiewicza to się nie dało zrobić.... ręce opadają.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas