Krew od uczniów "Metalki" (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 13.212 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.112 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
17°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
19°
Wiatr: 13.464 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
19°
Wiatr: 17.82 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 38 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
26.09.2021, 13:27 | czytano: 1878

Krew od uczniów "Metalki" (zdjęcia)

NOWY TARG. W tym tygodniu zorganizowana została dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
W trakcie zbiórki zarejestrowano łącznie 75 osób - uczniów i pedagogów. Niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 54 osoby.

- Pomimo panującej pandemii pedagodzy i uczniowie ZST pokazali, iż bezinteresowna pomoc jest bliska ich sercu. Tak niewielkim kosztem, a właściwie bez ponoszenia kosztów lek przez nich ofiarowany, przyniesie ulgę dla wielu potrzebujących w chorobie, a także uratuje życie. W akcji wzięły udział osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten odruch serca: zostać honorowym dawcą krwi. Gratulujemy wspaniałej decyzji - komentuje w imieniu organizatorów Mateusz Kapołka.

Łącznie zebrano ponad 24 litrów krwi dla potrzebujących.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowe pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmę Wojas S.A. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal. Akcję wsparła też Kinga Penińska Oshee Polska Sp. z o.o.

"W imieniu potrzebujących składamy podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za pomoc w realizacji akcji hdk, a przede wszystkim dla mgr Andrzeja Skuty, który od kilkunastu już lat organizuje w szkole zbiorki krwi' - pisza organizatorzy.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas