Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.732 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
10°
Wiatr: 13.932 km/h Wilgotność: 82 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
26.09.2021, 13:27 | czytano: 1197

Krew od uczniów "Metalki" (zdjęcia)

zdj. organizatora

NOWY TARG. W tym tygodniu zorganizowana została dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica.

W trakcie zbiórki zarejestrowano łącznie 75 osób - uczniów i pedagogów. Niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 54 osoby.

- Pomimo panującej pandemii pedagodzy i uczniowie ZST pokazali, iż bezinteresowna pomoc jest bliska ich sercu. Tak niewielkim kosztem, a właściwie bez ponoszenia kosztów lek przez nich ofiarowany, przyniesie ulgę dla wielu potrzebujących w chorobie, a także uratuje życie. W akcji wzięły udział osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten odruch serca: zostać honorowym dawcą krwi. Gratulujemy wspaniałej decyzji - komentuje w imieniu organizatorów Mateusz Kapołka.

Łącznie zebrano ponad 24 litrów krwi dla potrzebujących.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowe pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmę Wojas S.A. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal. Akcję wsparła też Kinga Penińska Oshee Polska Sp. z o.o.

"W imieniu potrzebujących składamy podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za pomoc w realizacji akcji hdk, a przede wszystkim dla mgr Andrzeja Skuty, który od kilkunastu już lat organizuje w szkole zbiorki krwi' - pisza organizatorzy.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas