Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 10.512 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 14.796 km/h Wilgotność: 76 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
13.10.2021, 18:38 | czytano: 444

"Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt" - akcja charytatywna wspierająca psy ratownicze GOPR

Psi ratownik podczas szkolenia/ zdj. Łobzowska Studio

W tym miesiącu ruszyła VII edycja akcji charytatywnej "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt". W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość wspierania psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratujących ludzkie zdrowie i życie już od prawie pięciu dekad.

Głównym celem akcji "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt” jest zebranie funduszy niezbędnych na edukację psich ratowników GOPR, wspierających akcje goprowców już od ponad 45 lat, na potrzebny sprzęt, a także na włączanie kolejnych czworonogów w szeregi GOPR. Stałe i wszechstronne szkolenie psów ratowniczych jest niezwykle istotne, ponieważ niosą one pomoc poszkodowanym lub zaginionym w różnych terenach, często w bardzo trudnych i wymagających warunkach – w lesie, na lawiniskach czy stromych górskich stokach. Jeden psi ratownik potrafi wykonać, na terenach po-lawinowych, pracę nawet 5-6 ratowników i jest w stanie odnaleźć i uratować życie człowieka przysypanego kilkoma metrami warstwy śniegu. Dobrze wyszkolony pies ratowniczy zwiększa szansę odnalezienia zaginionego w górach nawet o 70%. Aż 90% akcji poszukiwawczych z udziałem psów ratowniczych kończy się odnalezieniem poszkodowanego.


- Ta akcja, to dla nas ogromne wsparcie, pozwalające zapewnić naszym psom ratowniczym dostęp do niezbędnych szkoleń i profesjonalnego wyposażenia, a także umożliwiające nam dbanie o ich dobrą kondycję i zdrowie również na co dzień, także w przypadku nieprzewidzianych kontuzji. Dzięki temu psy GOPR są zawsze odpowiednio przygotowane, aby ratować ludzkie zdrowie i życie i to bez względu na warunki jakie zastaniemy na miejscu zdarzenia - mówi Patryk Czermak, przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. - Dzięki osobom, które wsparły akcję zwiększyliśmy w ciągu ostatnich czterech lat liczbę psów z 14 do 25. Podczas zeszłorocznej akcji na potrzeby naszych psich ratowników udało się zebrać aż 120 tys. złotych - 100 tysięcy ze sprzedaży bransoletek, a 20 tysięcy zł zł dodatkowo przekazało Maxi Zoo. Dziękuję wszystkim, którzy już zdecydowali się nas wesprzeć i którzy mają zamiar zrobić to w tym roku. Z całego serca dziękujemy! - dodaje Czermak.


Formą wsparcia akcji jest kupno w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, bransoletki, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Więcej informacji na temat tegorocznej oraz poprzednich akcji dostępnych jest na stronie Maxizoo.pl.

mat. pras., opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas