Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 16.956 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.992 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.632 km/h Wilgotność: 55 %
Clear
13°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
13°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 52 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
2
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
11
18
13.10.2021, 18:38 | czytano: 972

"Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt" - akcja charytatywna wspierająca psy ratownicze GOPR

W tym miesiącu ruszyła VII edycja akcji charytatywnej "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt". W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość wspierania psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratujących ludzkie zdrowie i życie już od prawie pięciu dekad.

Psi ratownik podczas szkolenia/ zdj. Łobzowska Studio
Głównym celem akcji "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt” jest zebranie funduszy niezbędnych na edukację psich ratowników GOPR, wspierających akcje goprowców już od ponad 45 lat, na potrzebny sprzęt, a także na włączanie kolejnych czworonogów w szeregi GOPR. Stałe i wszechstronne szkolenie psów ratowniczych jest niezwykle istotne, ponieważ niosą one pomoc poszkodowanym lub zaginionym w różnych terenach, często w bardzo trudnych i wymagających warunkach – w lesie, na lawiniskach czy stromych górskich stokach. Jeden psi ratownik potrafi wykonać, na terenach po-lawinowych, pracę nawet 5-6 ratowników i jest w stanie odnaleźć i uratować życie człowieka przysypanego kilkoma metrami warstwy śniegu. Dobrze wyszkolony pies ratowniczy zwiększa szansę odnalezienia zaginionego w górach nawet o 70%. Aż 90% akcji poszukiwawczych z udziałem psów ratowniczych kończy się odnalezieniem poszkodowanego.


- Ta akcja, to dla nas ogromne wsparcie, pozwalające zapewnić naszym psom ratowniczym dostęp do niezbędnych szkoleń i profesjonalnego wyposażenia, a także umożliwiające nam dbanie o ich dobrą kondycję i zdrowie również na co dzień, także w przypadku nieprzewidzianych kontuzji. Dzięki temu psy GOPR są zawsze odpowiednio przygotowane, aby ratować ludzkie zdrowie i życie i to bez względu na warunki jakie zastaniemy na miejscu zdarzenia - mówi Patryk Czermak, przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. - Dzięki osobom, które wsparły akcję zwiększyliśmy w ciągu ostatnich czterech lat liczbę psów z 14 do 25. Podczas zeszłorocznej akcji na potrzeby naszych psich ratowników udało się zebrać aż 120 tys. złotych - 100 tysięcy ze sprzedaży bransoletek, a 20 tysięcy zł zł dodatkowo przekazało Maxi Zoo. Dziękuję wszystkim, którzy już zdecydowali się nas wesprzeć i którzy mają zamiar zrobić to w tym roku. Z całego serca dziękujemy! - dodaje Czermak.


Formą wsparcia akcji jest kupno w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, bransoletki, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Więcej informacji na temat tegorocznej oraz poprzednich akcji dostępnych jest na stronie Maxizoo.pl.

mat. pras., opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas