Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
10°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
14.10.2021, 11:45 | czytano: 825

Zumba w Krościenku

Fot. CKiP w Krościenku

Spotykają się raz w tygodniu, aby ćwiczyć w rytm muzyki - zumbę.

Najpierw są zajęcia dla dorosłych, potem dla dzieci. W sumie uczestniczy w nich około 50 zapisanych osób, ale na zumbę może dojść jeszcze każdy chętny, spotkania są bowiem otwarte. Prowadzi je instruktorka z uprawnieniami, a organizatorem jest Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Zajęcia są już od końca września w poniedziałki od godziny 15.30 w dwóch grupach wiekowych: dorosłych i dzieci. W starszej są na razie jedynie panie, a w młodszej dziewczęta i chłopcy.

Zumba to bowiem kompletny program treningowy. Jest ona rodzajem fitnessu z choreografią inspirowaną tańcami latynoskimi, takimi jak: salsa, samba, tango, flamenco, cumbia, soca, a nawet merenque, reggaeton. Często podczas zajęć jest także wprowadzony taniec brzucha, czy quebradita.Dzięki treningowi pracują wszystkie mięśnie, które są bardziej gibkie, a ułatwieniem dla treningu jest to, że zajęcia są prowadzone w rytm muzyki. Można podczas niego spalić sporo kalorii, ale i także poprawić znacznie krążenie.
Zumba ma bowiem wiele korzyści, można podczas niej szybko się odchudzić, poprawić metabolizm i kondycję, dzięki tańcowi zwiększyć świadomość swego ciała, poprawić koordynację ruchów, które stają się bardziej płynne. Co istotne zumba też odstresowuje, a czas podczas zajęć płynie znacznie szybciej niż podczas zwykłych ćwiczeń np. na siłowni.

Źródło: CkiP w Krościenku, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas