"Skarżą się na sołtysa, bo nie robi im drogi" - odpowiedź mieszkańców (zdjęcia drogi) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Nowy Targ
Clear
29°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
28°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 47 %
Clear
28°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 44 %
Clear
30°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 45 %
Clear
28°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 53 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
14.10.2021, 20:09 | czytano: 4887

"Skarżą się na sołtysa, bo nie robi im drogi" - odpowiedź mieszkańców (zdjęcia drogi)

LIST. W anonimowym liście mieszkańcy osiedla Sorce w Podwilku odnoszą się do sprawy budowy drogi na os. Sorce.

Fot. Jakub Wojtyczek
Fot. Jakub Wojtyczek
Przypomnijmy: Rada Gminy Jabłonka odrzuciła skargę na sołtysa Podwilka. Na Emila Holę poskarżyła się trójka mieszkańców wsi zarzucając mu nieodpowiednie gospodarowanie budżetem sołeckim. Głównym przedmiotem sporu jest droga na osiedlu Sorce. O sprawie pisaliśmy: kliknij TUTAJ

W odpowiedzi na artykuł otrzymaliśmy list, bez autorów, w którym mieszkańcy osiedla odnoszą się do sprawy. Oto co napisali:

"Odnosząc się do zamieszczonego artykułu, który dotyczy złożonej skargi na sołtysa wsi Podwilk, skarżący mieszkańcy chcieliby zauważyć iż zamieszczony na portalu podhale24.pl tekst jest stronniczy i zawiera nieprawdziwe informacje.

Mieszkańcy osiedla Sorce w Podwilku owszem złożyli uzasadnioną skargę, w której żalą się iż od prawie dwudziestu lat walczą o drogę gminną.

Przewodniczący rady Gminy Józef Jasiurka we wspomnianym artykule tłumaczy się, że mieszkańcy „od razu domagają się budowy asfaltowych dojazdów”. Prawdą jest, że nowi mieszkańcy osiedla „od razu” po zamieszkaniu domagali się swoich praw dołączając się tym samym do próśb innych mieszkańców osiedla Sorce, którzy regularnie od kilkunastu lat kierują podania o remont drogi do lokalnych władz.

O rozpatrzeniu skargi Rada Gminy poinformowała mieszkańców na trzy dni przed spotkaniem, jakby celowo nie dając skarżącym szansy by na owym spotkaniu mogli się pojawić.

Sołtys Emil Hola odnosząc się do skargi jawnie kłamie iż „droga naprawiana jest doraźnie, a wszystkie dziury, które powstają, zwłaszcza po deszczach, są zasypywane”. Mieszkańcy od lat nie mogą doprosić się o żwirowanie całej drogi, by ta była najzwyczajniej przejezdna i bezpieczna. W żadnym z dotychczas skierowanych do Sołtysa czy Wójta Gminy Jabłonka pism nie proszą o asfalt, a o regularne wysypywanie kruszywa i zajęcie się sprawą wody, która płynąca zaniedbaną drogą podmywa sąsiadujące z nią domostwa.

Z poważaniem, mieszkańcy osiedla Sorce w Podwilku".

oprac. r/ zdj. Jakub Wojtyczek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
hola, hola nie tak szybko....19:57, 16 października 2021
Akurat znam ten "przypadek" dosyć dobrze. Jest absolutnym łgarstwem ze strony gminy i sołtysa jakoby część drogi od tzw.działu ku zabudowaniom była regularnie naprawiana.Pan sołtys mówi prawdę jak się pomyli bo inaczej już nie można tego określić. Mieszkańcy przysiółka od KILKUNASTU lat proszą się nie tyle o asfalt co chociaż położenie odwodnienia po jednej stronie drogi aby woda sącząca się z przyległych pól mogła być odprowadzona a nie notorycznie wymywała ewentualny żwir,który pan sołtys z taką "pieczołowitością" corocznie obdarza mieszkańców Sorców. Warto nadmienić ,że woda ta wypływa z licznych naturalnych zródeł znajdujących się na polach. Dorazne żwirowanie to po prostu marnowanie środków publicznych z czego pan sołtys sprawy być może sobie nie zdaje - w końcu to nie jego pieniądze, tylko podatników. Funkcja sołtysa to służba PUBLICZNA panie Hola jak Pan zapewne wie. Marnotrastwo widocznie jest na porzadku dziennym w gminie Jabłonka.
Pozdrawiam zarówno sołtysa jak i jego wytrwałych adwersarzy.
0
zośka21:53, 15 października 2021
Te zdjęcia tego nie oddają bo akurat teraz jest sucho ja tam pojechałam wiosna do fryzjerki która tam mieszka oooooozgrozo gorzej niż na Ukrainie DROGA TO BŁOTNA BRYJA dobrze że mam trenówkę 4x4 bo bym tam została do lata , widoki to mają cudowne przepiękne miejsce !!!!!!!!!!
0
GJ20:51, 15 października 2021
Do Luzik!!!! Przeczytaj cały artykuł a potem komentuj!!!
Ludzie chcą trochę żwiru i odwodnienia!!
Czy to tak wiele !? Przecież jest to gminna droga !!!!
Oj Panie sołtysie nie ładnie tak kłamać!!!
0
mroszczak08:10, 15 października 2021
To wspaniała droga, nie widzieliście gminnych traktów na końcu willowej w Nowym Targu
0
luzik07:14, 15 października 2021
przecież na zdjęciach jest jedno wielkie pole, zero zabudowań. I tam ma być asfalt??? Chyba są miejsca gdzie jest więcej mieszkańców i większa potrzeba inwestowania.....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas