Góralski śpiew Skrzypnianek na obchodach Dnia Niepodległości w Krakowie (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.11.2021, 14:07 | czytano: 1916

Góralski śpiew Skrzypnianek na obchodach Dnia Niepodległości w Krakowie (zdjęcia)

Skrzypnianki uświetniły swoim śpiewem uroczyste obchody Dnia Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie.

zdj. GCKPiT w Szaflarach
zdj. GCKPiT w Szaflarach
Zespół Skrzypnianki towarzyszył delegacji z gminy Szaflary na czele z wójtem Rafałem Szkaradzińskim, radnym powiatowym Jackiem Królem, radnymi gminy Joanną Palką, Heleną Guśpiel i Januszem Gałem oraz skarbnikiem gminy Anną Golonką.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz Państwa m.in. Premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz ministrowie, senatorowie i posłowie na Sejm RP.

Koncert odbył się w zabytkowej sali sportowej „Sokoła”, która powstała w 1890 roku, gdzie Skrzypnianki wspólne ze zgromadzonymi odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ich repertuarze znalazły się również pieśni patriotyczne i góralskie.

źródło: GCKPiT w Szaflarach, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
z Gminy Szaflary13:34, 13 listopada 2021
Zespół Skrzypnianki da sobie radę bez delegacji.Zdjęcie promocyjne na tle zespołu jest wyzwaniem do wspierania zespołu,dziś i jutro.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas