Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Szczawnica
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
19.11.2021, 18:45 | czytano: 864

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Szachach

Około 120 uczestników dziewcząt i chłopców wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w Szachach. Trwały one trzy dni od 17 do 19 listopada i po raz pierwszy w historii zostały one zorganizowane w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Mistrzostwa odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: igrzyska dzieci klas 1 – 6, igrzyska młodzieży szkolnej klas 7 – 8, licealiada powiatu nowotarskiego. Przeprowadzono zawody indywidualne i drużynowe. Uczestniczyli w nich zawodnicy tej królewskiej gry z całej Nowotarszczyzny, ale najwięcej było ich zwyczajowo z Rabki-Zdroju, Nowego Targu i okolic Krościenka nad Dunajcem, gdzie jest już długa tradycja tej gry.

- Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego są już od lat w kalendarzu sportowych imprez szkolnych, a moim marzeniem od zawsze było organizowanie takich zawodów – mówi Józef Dyda, koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu. – Gdy organizowałem je po raz pierwszy przed 11 laty nie było łatwo… Tuż przed godziną ich rozpoczęcia nie było żadnego zawodnika, pierwszy przyszedł dopiero kilka minut po terminie…Józef Dyda wyjaśnia, że choć kalendarz nie przewiduje szachów indywidualnych, to jednak są takie organizowane, aby mogła wziąć w nich udział jak największa ilość uczestników. Nie każda szkoła bowiem jest w stanie wystawić na mistrzostwa drużynę.

Najlepsza drużyna w każdej z kategorii będzie reprezentować powiat nowotarski na Mistrzostwach Wojewódzkich w Szachach w Myślenicach. I tak w kategorii igrzyska dzieci – Szkoła Podstawowa z Grywałdu, w kategorii igrzyska młodzieży szkolnej – Szkoła Podstawowa w Szczawnicy, a w kategorii licealiada – Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.- Bardzo się cieszę, że tak dużo mieliśmy w tym roku uczestników, chciałbym, aby ta impreza już cyklicznie odbywała się w Krościenku nad Dunajcem i aby tu powstało koło szachowe działające przy Centrum Kultury i Promocji, aby dzieci mogły się tu uczyć grać w szachy i mogły potem reprezentować nasz powiat – mówił Józef Dyda.

Organizatorem szachowych zmagań było Powiatowe Centrum Kultury i Promocji, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Patronat honorowy nad Mistrzostwami Powiatu Nowotarskiego w Szachach sprawował wójt gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda.Źródło: Organizatorzy, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas