Obrazy na szkle Kingi Tokarczyk. Malować zaczęła dzięki synowi - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
13°C
Clouds
13°C
Clouds
12°C
Clear
13°C
Clouds
11°C
Clouds
9°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Kartka z kalendarza
20.01.2022, 10:31 | czytano: 3256

Obrazy na szkle Kingi Tokarczyk. Malować zaczęła dzięki synowi

Bajkowe zwierzęta, rośliny, świat pełen nasyconych kolorów tak można opisać najnowszą wystawę w Galerii Ratusza w Krościenku nad Dunajcem. Tym razem swoje obrazy na szkle prezentuje Kinga Tokarczyk, mieszkanka gminy Krościenko nad Dunajcem i członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Będzie można je podziwiać do 11 lutego.

Kiedy rozpoczęła się przygoda artystki ze sztuką? – Malować, szkicować zaczęłam jeszcze jako dziecko, najpierw ołówkiem – wspomina Kinga Tokarczyk. Potem jej kolejne spotkanie z malarstwem było już podczas studiów na architekturze. – Próbowałam tam już różnych technik, malowałam pastelami, farbami olejnymi. Malowałam w różnych stylach – podkreśla artystka.

Obrazy na szkle zaczęła malować przed kilku laty za sprawą synka Michałka. – Mam wyjątkowe dziecko, synek potrzebował terapii sensorycznej i tak razem zaczęliśmy malować obrazy na szkle. Malowałam czerwone kwiaty i kolorowe motylki, które uwielbia mój synek, malowałam zwierzęta, które sama bardzo lubię – mówi Kinga Tokarczyk, dodając, że w domu ma pokój kwiatowy z ponad setką kwiatów, w tym ma nawet mandarynki i pomarańcze oraz 500 litrowe akwarium z rybkami, psy. – My lubimy kwiaty i zwierzęta.

Artystka podkreśla, że malowanie nie tylko kocha jej synek, ale i ją samą ono bardzo odpręża po pracy. Tak odpoczywa od codziennych zajęć tworząc swój bajkowy, kolorowy świat.

Źródło: CKiP, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
07
06.2026
Nie przegap!
14
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas