Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 68 %
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
09.05.2022, 10:49 | czytano: 482

Wernisaż wystawy malarstwa Władysławy Kopytek

Obrazy i plakaty autorstwa Władysławy Kopytek można od 6 maja oglądać w starym kościółku – Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju.

Fot. Piotr Kuczaj
Tego dnia w dawnej świątyni odbył się wernisaż jej wystawy, który zgromadził bliskich, znajomych, przyjaciół z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wielbicieli jej twórczości. Na wystawie w gościnnych progach muzeum autorka zaprezentowała część swoich obrazów, wśród których dominują pejzaże, kwiaty i martwa natura. Są też plakaty do wydarzeń muzealnych, które przygotowywała przed laty pracując dla Muzeum Orkana. Licznie zgromadzonych na wernisażu powitał dyrektor Muzeum Orkana Zbigniew Wójciak. - Cieszymy się bardzo, że możemy zorganizować wernisaż wystawy pani Władysławy, szczególnie, że kiedyś tu pracowała – mówił. - Chcemy przybliżać sztukę rabczańskich rzemieślników, twórców ludowych i artystów, nie tylko rabczanom, ale też turystom - dodał.

O wystawie i pracy twórczej opowiedział Maciej Kopytek, syn pani Władysławy, współorganizator wystawy wspólnie z Wojciechem Kusiakiem, a o aspektach artystycznych jej twórczości mówił rabczański artysta Piotr Kolecki. - Czekamy na kolejne wystawy - mówił, zachęcając artystkę do zaprezentowania pozostałej części swojej twórczości, bo tych obrazów jest więcej.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek i bliższe zapoznanie się z twórczością pani Władysławy, która wzruszona wystawą i licznie zgromadzoną publicznością, podziękowała wszystkim za organizację wystawy.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas