"Dom" - tematem ekspozycji Artystów Zakopiańskich - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
27.05.2022, 20:29 | czytano: 1200

"Dom" - tematem ekspozycji Artystów Zakopiańskich

W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, odbył się wernisaż wystawy „Góry-Morze-Morze-Góry, któremu towarzyszył pokaz filmu „Artyści Zakopiańscy” w reżyserii Ryszarda Więcka. To zapowiedź piątej edycji projektu wystawienniczego „Artyści Zakopiańscy 2022”, prezentującego dorobek współczesnych twórców z zakopiańskiego środowiska, która zostanie zainaugurowana już 22 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem.

zdj. A. Joachimiak/ Zakopiańskie Centrum Kultury
zdj. A. Joachimiak/ Zakopiańskie Centrum Kultury
Celem wystaw z cyklu „Góry-Morze-Morze-Góry” jest prezentacja twórczości artystów związanych ze środowiskiem zakopiańskim oraz trójmiejskim, a projekt nawiązuje do idei miast partnerskich Zakopanego i Sopotu, dla których wymiana kulturalna jest istotnym elementem współpracy. Trzy wcześniejsze edycje wystawy, prezentowane były w przestrzeni Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Podczas najnowszej ekspozycji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, swoje prace eksponują artystki i artyści z Pomorza i Podhala.

Lista artystów:
Góry: Anna Hebda, Jerzy Jędrysiak, Wiesław Kwak, Agnieszka Rokicka, Lidia Rosińska, Małgorzata Rosińska, Marcin Rząsa, Anna Schumacher

Morze: Marta Branicka, Małgorzata Kręcka-Rozenkranz, Grażyna Kręczkowska, Grzegorz Radecki, Katarzyna Swinarska, Dariusz Syrkowski, Jan Szczypka, Maria Targońska, Grażyna Tomaszewska-Sobko


22 lipca w Zakopanem zostanie otwarta wystawa „Artyści Zakopiańscy 2022”, będąca autorskim projektem Lidii Rosińskiej- Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Podobnie jak poprzednie jej edycje, będzie ona prezentacją bardzo szerokiego środowiska współcześnie tworzących artystów z Podhala. Czynnikiem porządkującym dobór prac każdej edycji, jest jej temat. Poczynając od inspiracji 50., jubileuszowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich, poprzez upamiętnienie dwusetnej rocznicy urodzin Tytusa Chałubińskiego, aż po postawę twórczą wobec uniwersalnego tematu wolności. Tegoroczna koncepcja ekspozycji Artystów Zakopiańskich zakłada prezentację artystów w dowolnej formie ekspresji plastycznej wobec wieloaspektowo rozważanego pojęcia „dom”.

Wystawa jest prezentacją artystów w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych, jak również młodych, początkujących, którzy poprzez udział w projekcie, po raz pierwszy mogą zaprezentować swoje prace w przestrzeni Galerii.


Wystawę będzie można oglądać do 17 września.


Zakopiańskie Centrum Promocji, opr.s/ zdj. A. Joachimiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Virgil06:41, 5 września 2023
Ile trwa upadłość konsumencką 2022?

This is my first time go to see at here and i am genuinely
pleassant to read all at alone place. Jakie warunki
do upadłości konsumenckiej?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas