Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
11
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
30
21
03.06.2022, 18:15 | czytano: 3271

"Otwórz oczy, patrz!". Kolejna skocznia w rejonie Nowego Targu (film)

"Piękny las na granicy Nowego Targu i Klikuszowej. Leśną dolinką wije się malowniczy górski potok, który miejscami jest skryty przed oczami postronnych w gęstych zaroślach. W tym lesie byliśmy już kilka razy przy okazji poszukiwania lokalizacji po starej pustelni. Miejsce jest raczej ustronne, odwiedzane pewnie najczęściej przez okolicznych mieszkańców. Najbliższy szlak (czarny w Klikuszowej na Turbacz) przebiega około 2 km wyżej" - pisze we wstępie do nowego filmu eksplorator z grupy "Otwórz oczy, patrz", Adam Perchał.

Widok na dawny zeskok skoczni/ Otwórz oczy, patrz!
Minęło kilka tygodni od czasu publikacji naszego filmu o skoczni narciarskiej w Robowie.

Przez Messenger od pewnej młodej damy dostaliśmy informację, że jej wujek również skakał na nartach, tylko na skoczni, która znajdowała się w lesie na osiedlu Nowe.

Dawna skocznia w Robowie jest znana, ale ta?

Szczyt dawnego rozbiegu

Po umówieniu terminu następuje najprzyjemniejsza część naszej pracy, czyli spotkanie i rozmowa ze świadkiem. Pan Kazimierz z bratem prowadzi nas na miejsce i wskazuje zarośnięte i wyżłobione przez wodę strome zbocze. Jego opowieść to nostalgiczny powrót do młodzieńczych lat, które przypadły na lata 60-te ubiegłego wieku. To również historia ludzi, którzy mieli marzenia, chęć do społecznej pracy, zapał i wytrwałość – a może upór do uprawiania sportu będzie określeniem znacznie właściwszym. Ten młodzieńczy upór sprawiał, że dzieciaki na treningi chodziły pieszo, zdarzało się, że mieli do przejścia parę kilometrów. Narty obowiązkowo nieśli na plecach.

Adam Perchał z byłym zawodnikiem Kazimierzem Bryniarskim

Las pomiędzy Nowym Targiem i Klikuszową skrywa swoje historie z lat minionych. Kiedy zmontowałem film, który możecie teraz obejrzeć, to powiedziałem do Maćka "co ten las jeszcze skrywa". To miała być forma żartu. Teraz już wiem, że ma jeszcze jedną tajemnicę, smutną i mroczną. Przez całkowity przypadek podczas naszej rozmowy padła nazwa miejsca, którego szukaliśmy od grudnia…
Otwórz oczy, patrz!
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Nowotarżanka10:30, 7 czerwca 2022
Skocznia była jeszcze czynna do skakania w latach 90 mój brat który miał wtedy 8 lat chodził z kolegami z osiedla Nowego skakać na nartach
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas