Podhalańskie Amazonki świętują 10-lecie swojej działalności - podhale24.pl
Środa, 01 lutego
Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Zakopane
Clouds
-0°
Wiatr: 15.12 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
-1°
Wiatr: 16.056 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 15.192 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
10.06.2022, 22:00 | czytano: 1780

Podhalańskie Amazonki świętują 10-lecie swojej działalności

Obchody jubileuszu rozpocznie sobotnia msza św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu o godzinie 11. 00. Same obchody przygotowano w ciekawej, międzynarodowej formie.

Dziesiąty rok działalności stowarzyszenia przebiegać będzie m. in. pod hasłem wędrówek. "Amazonki" mają plan zdobycia dziesięciu szczytów.

- Pójdziemy w góry razem z rodzinami, przyjaciółmi. Każda tam, gdzie może - bo czas odetchnąć po trudnym czasie pandemii. Pełna dowolność w dobieraniu się w grupy. Jedyna zasada to posiadanie Karty Turysty. Pójdziemy w małych grupach od 4 do 10 osób - tam gdzie możemy. Do tysiące metrów n.p.m. w Gorce, do 1,5 tys. m na przykład na Turbacz i wyżej na Babią Górę, albo i na Rysy - jeśli kondycja i pogoda pozwoli. Nasz plakat sfotografujemy z ambony w Norwegii i na tle tatrzańskich szczytów, na tle Trzech Koron... wszędzie gdzie wejdą nasze babki - wyjaśnia Ewa Palider.

Grupa "Pieniny" prowadzona będzie przez Celinę Dudas, grupy "Beskidy" i "Tatry" poprowadzi Agnieszka Chowaniec. Jest jeszcze grupa zagraniczna - "Norwegia", którą zajmie się Agnieszka Batkiewicz.

Zainteresowanych wydarzeniem odsyłamy na stronę internetową www.amazonki.podhale.pl.

- 10 lat do mała rocznica, ale dla ludzi po chorobie nowotworowej to wielka data - podkreślają "amazonki"

Od początku istnienia stowarzyszania, czyli od maja 2012 zorganizowano 10 pielgrzymek do MB Ludźmierskiej, otrzymano 10 dotacji z Urzędu Miasta Nowy Targ na drenaż limfatyczny i gimnastykę rehabilitacyjną, przeprowadzono 10 kampanii profilaktyki raka piersi ze szkołami z Miasta i powiatu, były koncerty w MOK z dotacji UM i wykonano ponad 500 badan usg dla młodszych pań.

- Wszystko zaczęło się na salach Instytutu Onkologii. Góralki z Podhala spotkały i obiecałyśmy sobie, że się nie damy, zadbamy o młode kobiety, będziemy razem. Dziękujemy za pomoc i życzliwość wszystkim: mediom, urzędniczkom, sponsorom, życzliwym ludziom i naszej mądrej młodzieży. Wiele się zmieniło przez tych dziesięć lat - przede wszystkim świadomość młodych ludzi i mądre podejście do zdrowia. Dziękujemy za te lata. Pamiętajcie - jesteśmy dla was na fejsie e-mailu , infolinii stowarzyszenia. Zależy nam na waszym zdrowiu. W klubie było ponad sto osób, wiele odeszło na lepszą stronę, część wyjechała i kibicują nam z całej Europy. Nasze przesłanie brzmi: pomagając innym pomagasz sobie. Prośba do wszystkich: badajmy się. Warto żyć, być zdrowym, a w tym roku przypomnijmy sobie jak piękne jest życie, cieszmy się każdym dniem - podsumowuje Ewa Palider.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Maria11:57, 12 czerwca 2022
Z całym szacunkiem ale infolinia nie dzisła i ciężko o jakiekolwiek informacje ,wszystkiego trzeba dopytywać na korytarzach na onkologii,szkoda.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas