Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Rabka Zdrój
Clouds
32°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
32°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
33°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
31°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.06.2022, 11:29 | czytano: 1794

To były piękne dni... (zdjęcia)

Organizatorzy widowiska plenerowego Dawnej Rabki Czar mogą być z siebie dumni. Kolejna edycja tej imprezy ponownie okazała się strzałem w dziesiątkę i zebrała wiele entuzjastycznych komentarzy.

Fot. Piotr Kuczaj
Zabawa w stylu retro udała się - przez trzy dni nasze miasto wróciło do czasów swojej największej świetności, okresu między 1900 a 1939, kiedy nasze miasto odwiedzali artyści, ludzie bogaci, elity. To kawał pięknej historii naszego miasta, o której warto opowiadać. Po ulicach uzdrowiska, Parku Zdrojowym przechadzali się eleganccy panowie i panie w wytwornych strojach z okresu międzywojennego, jeździły zabytkowe samochody, odbyło się też wiele wydarzeń w duchu tamtych lat. Do zabawy przyłączyło się wielu mieszkańców Rabki-Zdroju i gości, którzy korzystając z Szafy Retro, odważnie przyodziali epokowe stroje i ruszyli do zabawy. Atrakcji było wiele, ale zabawa rozpoczęła się na dobre w sobotę. Przed południem, na placu Św. Mikołaja, zebrali się wszyscy uczestnicy, prezentując się przechodniom i ciekawskim, który nie brakowało. Błyskały flesze, trzaskały migawki, każdy, kto mógł robił zdjęcia. Przygrywała im Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój, która na tę okazję przypomniała dawny repertuar. Z dworca kolejowego epokowi kuracjusze ruszyli do Parku Zdrojowego, gdzie do niedzieli odbywały się różnego rodzaju wydarzenia - piknik na trawie, plener malarski, turnieje tenisa i brydża retro, tańce, w tym ich nauka, były pokazy zabytkowych samochodów, fabularna gra terenowa, wystąpił Teatrzyk Uzdrowiskowy, odbył się koncert Krakowskiej Orkiestry Salonowej. W wydarzeniach uczestniczył burmistrz Leszek Świder, który również na tę okazję ubrał się w strój z minionej epoki. Jak podkreśla włodarz miasta, Dawnej Rabki Czar to świetna zabawa i znakomita promocja naszego miasta.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rabczanin08:19, 22 czerwca 2022
Burmistrzu, nieszczęśniku utożsamiasz się z tą dawną przepiękną Rabką, a co robisz w tym kierunku aby taka wróciła? Nic bo ona za waszych rządów zdechła śmiercią tragiczną.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas