Góralska kuchnia na Sabałowych Bajaniach. Chętnych nie brakowało... - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
90 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
10.08.2022, 19:21 | czytano: 2221

Góralska kuchnia na Sabałowych Bajaniach. Chętnych nie brakowało...

Tarcioki, moskole, kapusta na maślance, a może śliwcorka? Tradycyjnych góralskich skamołyków można było dziś spróbować na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
Podczas Sabałowych Bajań organizatorzy zadbali o ucztę nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Panie z Bukowiny Tatrzańskiej przygotowały wyśmienite regionalne dania, jak kapustę na maślance, kluski tarcioki rucane z boczkiem, żurek, moskole z masłem, chleb ze smalcem, gołąbki, śliwcorkę, czyli zupę śliwkową i różnego rodzaju ciasta.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej prężnie działa i pokazuje się na wielu festiwalach. Doświadczone kucharki zaskakują smakołykami kuchni regionalnej. Ostatnio brały udział w Festiwalu od Kuchni w Krakowie, gdzie zajęły 3. miejsce w konkursie za artystyczną dekorację góralskiej snurki do ślubu.

Kolejna okazja do spotknia z KGW z Bukowiny Tatrzańskiej będzie już w najbliższą niedzielę, podczas 13. Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Gospodynie zorganizują pokaz gotowania klusek. - Będzie też gulasz myśliwski, moskole i ciasto – zaprasza Zofia Babiarz, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas