Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów, Bookcrossing oraz aktywni seniorzy na Równi Krupowej (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
170 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
13.08.2022, 10:21 | czytano: 1731

Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów, Bookcrossing oraz aktywni seniorzy na Równi Krupowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach „Zarembku Tradycji”, organizowanego podczas XIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych, na warsztatach można było spróbować swoich sił w malowaniu na szkle oraz doniczkach, a także podziwiać jak powstają płaskorzeźby i obrazy do których inspiracją jest tatrzańska przyroda.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Drugi dzień XIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych należał do gminy Biały Dunajec, której przedstawiciele poprowadzili warsztaty, pokazy i prelekcje. W „Zarembku Tradycji” można było spotkać przedstawicielki Klubu Seniora, które zaprezentowały własnoręcznie przygotowane maskotki.

Bardzo dużą popularnością cieszyło się stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Bookcrossing, czyli wymiana przeczytanych książek przyciągnęła wielu miłośników literatury.

Największe zainteresowanie sprawiła wśród osób odwiedzających targi Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów. - Pokazujemy rzemiosło, którego nasze dzieci uczą się od najmłodszych lat. Marta Gał wykonywała płaskorzeźbę w drzewie lipowym wioski na tle Tatr. W Skrawku Sztuki Martyna Staszel malowała na żywo Giewont - mówili organizatorzy warsztatów.

Swoich sił turyści mogli spróbować w malowaniu na szkle oraz na doniczkach. - Technika polega na tym, żeby płasko położyć farbę. Dzieci najpierw pod szkłem kładą wzór, który jest przerysowywany, a następnie pokrywają go kolorem - opowiada o zajęciach malowania na szkle Monika Stachowiec, instruktorka prowadząca warsztaty z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas