"Jak Wu-Tang" czyli ewolucja hip-hopu (teledysk) - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
21.08.2022, 17:19 | czytano: 1932

"Jak Wu-Tang" czyli ewolucja hip-hopu (teledysk)

"Pisanie o własnym numerze to zwykle niełatwy temat. Są punchlin-y, rozkminki, są rymy - a o to dziś coraz trudniej. Tekst ma przede wszystkim sens, co czyni go nieco konkurencyjnym" - tłumaczą członkowie grupy Ashwagandha, o której pisaliśmy już kilka dni temu. Dziś premiera ich piosenki "Jak Wu-Tang".

zdj. Kasia Lewek
zdj. Kasia Lewek
Taka wypowiedź stanowi pewną formę żartu, choć dość smutnego, bo prawdziwego.

"Wu-Tang" miał problem z wydaniem muzyki - my też: startujemy bez koneksji (wers o Pacu jest ironią), z nakładem finansowym wyjętym z własnej kieszeni. Szczęśliwie oprócz tej części garderoby posiadamy kilka cech, które w naszym 4-osobowym składzie tworzą unikatowe połączenia.

Śmiało możemy stanąć naprzeciw stwierdzeniu, że "co z tego, skoro w hip-hopie to wszystko już było". Owszem, ewolucja hip-hopu ukazuje to jak na dłoni. A jednak...

Uważamy, że każdy kolejny numer będzie sporym zaskoczeniem co do możliwości, różnorodności i pełni charakteru tego, jaką tworzymy muzykę.

Bity rok ogarniania nagrań, klipów i wszelkich ruchów potrzebnych do wystartowania w stylu "Wu-Tang", zaczynając od przeprowadzki do Krakowa z Bydgoszczy, Bielska-Białej i Nowego Targu, poprzez wynajęcie miejscówy, generalnego remontu i przysposobienia jej pod studio nagraniowe. Dalej - kolejny lokal, w którym powstała pracownia artystyczna. Dziesiątki spotkań, sporo sianka i tona zajawy. Jednak ASH to nie jeden kawałek, a rozpoczynający się projekt. Muzyka, farby, taniec i klipy. Chcemy być alternatywą.Ashwagandha - czyli 4-osobowy skład. Połączyła nas przyjaźń i miłość... do hip-hopu.

A ten, w ostatnim czasie przechodzi dość intensywną metamorfozę i choć posiada co prawda obszerną historię z widocznymi przemianami wewnętrznymi, skutkującymi w ostatnich latach mocnym nastawieniem na antywartości, to jednak nie zawsze tak było. W klasycznym ujęciu był to obszar postulujący rozwijanie, a nawet syntezę talentów i sztuk, takich jak muzyka, taniec, czy sztuki wizualne. Dziwnym trafem w naszej ekipie każdy zajmuje się którąś z wcześniej wspomnianych dziedzin sztuki.

FRESKA
Urodzona w 1993 r. w Nowym Targu, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (wyróżniony dyplom ze spec. reklama wizualna, obroniony w 2013 r.); absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Praca magisterska pt. „Zarys techniki i technologii Jana Matejki w oparciu o Portret Marii Pusłowskiej. Kopia. Konteksty" obroniona na ocenę celującą w 2020 roku. Dwukrotna stypendystka rektora dla najlepszych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie studentka IV roku malarstwa na krakowskiej ASP w pracowni prof. Sikorskiego. Właścicielka Freska Atelier, gdzie na co dzień tworzy na płótnie i planuje przyszły krajobraz murów miasta. Puszki z farbą lub sztaluga to jej naturalne środowisko.

Q
Urodzona w Kijowie w 1998 roku. Tańcem zainteresowała się w dzieciństwie, a zajawka pozostała i zrobiła swoje. Jej droga prowadziła przez liczne classy topowych tancerzy, których nie raz można było zobaczyć na światowych parkietach. Reprezentowała szeroki wachlarz nurtów tanecznych, ale szczególną sympatią darzy afro i kilka undergroundowych stylów, które wciąż udoskonala. Uczyła tańczyć i prowadziła warsztaty, będąc choreografem. Dopełnia kolektyw tańcem.

PANFRESKO
Urodzony w Bielsku-Białej. Swoje pierwsze teksty "do szuflady" zaczął pisać już w 2012 roku, a w 2018-tym postanowił rozpocząć swoją studyjną przygodę w 3/4 UDGS, co zaowocowało częstą obecnością na listach dobrze zapowiadających się MC. W twórczości artystycznej ceni sobie płaszczyznę techniczną, kawałki stara się obudowywać emocjami, mając na uwadze wagę słowa. Nagrywał w wielu znanych w Polsce studiach muzycznych rozwijając swój warsztat, a teraz chce sprawić, aby wspólne TTSR studio stało się tak samo rozpoznawalne.

TURYSTA
Urodzony w 1999 roku w Bydgoszczy. W wieku 6 lat zaczął przygodę z muzyką. Uczył się grać na kilku instrumentach zaczynając od klawiszy, kończąc na bębnach afrykańskich. Od 2009 roku robi hip-hop, choć początki nie były łatwe. Podkłady, bo gdy zaczynał nie znał określenia "bit", tworzy od 2008 roku, ale na poważnie zabawę z produkowaniem własnych numerów, zaczął w 2016/17 roku. Od 2018 czynnie pracuje z filmem i poszerza swój warsztat oraz wiedzę. Zajmuje się realizowaniem nagrań w Ttsr studio i odpowiada za mix numerów ASH.


mat. nadesłany, zdj. Kasia Lewek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas