Ashwagandha: "A Ty żałujesz? - ja nic nie zrobiłem - no właśnie, żałujesz, że nic nie zrobiłeś?" (nowy utwór - posłuchaj) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
09.10.2022, 17:03 | czytano: 941

Ashwagandha: "A Ty żałujesz? - ja nic nie zrobiłem - no właśnie, żałujesz, że nic nie zrobiłeś?" (nowy utwór - posłuchaj)

Kolejny numer Ashwagandhy otwiera (i zamyka zresztą) kultowy cytat z "Symetrii". Nie po raz pierwszy natkniemy się na niego w polskim hip-hopie, ale i w "Mętliku" znalazł się nie przez przypadek. Turysta umieścił ten skit w nawiązaniu do tekstu swojej zwrotki. Teledysk kręcony był na nowotarskim lotnisku oraz w rejonie przełomu Białki.

"Wybrałem ten fragment specjalnie - dotyczy on wyrzutów sumienia, o których mówię w pierwszych wersach i później w kawałku to tłumaczę. Dla mnie to jest element tego numeru, bez względu na to, czy jest on już u kogoś innego czy nie" - uzasadnia Turysta, odpowiedzialny za mix, mastering wokalu, oraz częściową aranżację.

Cały utwór został zadedykowany śp. tacie Filipa. Sam Panfresko mówi o nim: “Ciężko zrobić numer, który buja i jednocześnie skłania do refleksji, ale myślę, że nam się to udało. Ten kawałek to jeden z takich przy których ciężko opanować mi łzy. Powstał on wtedy gdy odszedł mój tata. Melodia to mój wierny kompan, który jest ze mną w każdej możliwej sytuacji i cieszę się, że tym razem pomogła mi podsumować pewien bardzo ważny dla mnie etap w życiu.”

"Tym się różnimy, skumałem bałagan"

Przeprowadzka, asymilacja w nowym miejscu, mieście. Remont studia na wykończeniu. Sporo znaków zapytania przy tej okazji. Niepewność i chęć stawiania kolejnych kroków jednocześnie. Czyli coś, co śmiało można określić mianem "mętlik" (wiadomo, że "na bani"). Do tego pogarszający się stan taty Panfresko i rozłąka spowodowana covidowymi rygorami w szpitalu.

Mniej więcej tak rysuje się tło, na którym powstał ten numer. Szczery, refleksyjny, mocny - a z perspektywy czasu również - upamiętniający tatę Filipa, któremu zadedykowany został ten utwór.

Jak udźwignąć taki wachlarz emocji? Dla chłopaków, jak zawsze, odpowiedź tkwi w przysłowiowej kartce papieru (dziś - wiadomo - raczej pod postacią klawiatury), która w każdej sytuacji może pełnić rolę katalizatora i kanalizowania emocji w jednym.

A dalej, klasycznie: nagrywki, dobry beat, mix, aranżacja. Do tego dodać ciekawy obrazek, tym razem z okolic Podhala, Orawy i Spisza, i efekty… sami możecie sprawdzić i ocenić.mat. nadesłany, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mhm10:24, 10 października 2022
Ładne zdjęcia do klipu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas