III Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill - już w niedzielę - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Rabka Zdrój
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
14.10.2022, 13:15 | czytano: 1632

III Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill - już w niedzielę

Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill to jedyne wydarzenie w Polsce w takiej formule. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski. Trasa stworzona przez znanego nie tylko na Podhalu biegacza-emeryta Piotra Biernawskiego (na Turbaczu był już co najmniej 1500 razy). Zapisy on-line do piątku 14 października.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Turbacz DH to 5 kilometrów czystego zbiegu, ani chwili wytchnienia na trasie i maksymalne tętno utrzymujące się od startu do mety. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

III edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowana przez Fundację Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” już w niedzielę 16 października w Nowym Targu.


Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, stolica Podhala, mająca ogromny potencjał, aby stać się mekką biegów górskich. Bieg rozgrywany jest głównie na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Partnerem Wydarzenia.

Na najlepszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe i vouchery od Partnerów wydarzenia.
I edycja rozegrała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – przy Schronisku na biegaczy czekał śnieg, a w niższych partiach kałuże i błoto. Mimo tego najlepszy czas zbiegu uzyskany przez Piotra Jaśtala, reprezentanta Polski w biegach górskich, wynosił 16 minut i 15 sekund, wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Kamila Perucka 18:09:20.
Podczas II edycji padł nowy rekord trasy: Konrad Wejchenig złamał 16 minut i wbiegł na metę z czasem 15:33:95, natomiast wśród kobiet najlepsza była Kasia Biernacka z czasem 19:27:35

Turbacz DH to niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii!
Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) startują pojedynczo w 20 sekundowych odstępach czasu.


Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start Zawodnicy docierają samodzielnie). Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu.
W pakiecie startowym Zawodnicy znajdą koszulkę Mizuno, wejściówkę na Termy Gorący Potok, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal.

Zapisy online możliwe są do 14.10. Natomiast istnieje również możliwość zapisania się na miejscu w dniu zawodów (16.10).


mat. pasowy, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
PLbGgCmdapGHNO08:09, 26 kwietnia 2023
ln9wGrgZ1jgWNbPzaBfSFc2dVw8xZBYEU
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas