Szarotki kwitną na lodzie. Pielęgnujmy nasze "szarotki" - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
05.12.2022, 09:34 | czytano: 2115

Szarotki kwitną na lodzie. Pielęgnujmy nasze "szarotki"

Niedzielne popołudnie dostarczyło nam wiele sportowych emocji: mecz piłkarzy z mistrzami świata na Mundialu i hokeistów „Podhala” z liderem krajowej rywalizacji.

Przegraliśmy oba ale po walce, przy czym zdecydowanie bardziej za oklaskami jestem po stronie naszych „Szarotek”. Nie opadły jeszcze emocje po jubileuszowych obchodach 90-lecia Klubu, których styl można przyrównać do zmagań naszych kopaczy w eliminacyjnej grupie; jakoś się udało, ale bez klasy. Jesteśmy mistrzami pięknych porażek, ale już dajmy temu spokój.

Niedzielny mecz w cieniu Mundialu dał mi wiele satysfakcji, którą dzieliłem na hali lodowej w gronie wiernych od lat kibiców. Takich jak oni jest niestety coraz mniej, co widać na trybunach. I trybunów na widowni coraz mniej, tych co tak wiele mają do powiedzenia, ale szkoda im wydać raz na tydzień równowartość zwykłej flaszki.

W tę pierwszą grudniową niedzielę widziałem na lodzie moje dawne „Szarotki”, szybkie, zadziorne, waleczne do końca. I nie mam im nic do zarzucenia, bo przegrali w najmniejszym z możliwych wymiarów, cały czas spychając do narożnika, aspirujących do mistrzowskiego tytułu szejków polskiego hokeja.

Na razie mamy to, co mamy, ale już nie raz zapoznawaliśmy z lodem potentatów krajowego hokeja. Bo rodzimy hokej bez naszych „Szarotek” byłby jak kiedyś pezetpeenowskie logo piłkarskiej reprezentacji bez orzełka; tylko logotypy sponsorów nic nie mówiące zwykłemu kibicowi.

A skoro jestem przy kibicach: chwała Wam, Garstko Wiernych, nie szczędzących gardeł przez cały mecz. Jesteście solą tego Klubu i częścią drużyny, która po wspaniałej, choć przegranej walce, stanęła do Was szeregiem, abyście mogli sobie nawzajem podziękować!

Mieliśmy w tym momencie łzy w oczach, jak mały synek na rękach Wojtka Szczęsnego po meczu z Francją, ale był to dowód miłości, jaką Was darzymy.

Tylko pytam się, gdzie jest ta cała reszta mądrasiów, dla których ważniejsze są imieniny cioci Basi czy wujka Andrzeja, którym szkoda na bilet czy karnet, bo najlepiej dać im darmowe wejściówki z tytułu nie wiadomo jakich stanowisk. Mam klubowa złotą odznakę od dawna, ale wstyd byłoby mi wspinać się na palce, żeby nie zapłacić za bilet, choć wolałbym, żeby na bramie rewidowała mnie jakaś pani w żółtej kamizelce…

I dobrze byłoby nie tkwić w kolejce do kasy po zakup tego biletu (najlepiej za gotówkę?), gdy na pół godziny przed meczem kasjerka nie może go wydrukować, bo nie wie, który to kolejny mecz (sic!). To kolejny dowód na to, że administracją 90-letniego klubu trzeba zająć się profesjonalnie, co po raz kolejny pod rozwagę daję organowi założycielskiemu.

Mamy wartościową drużynę i jednak dobre zaplecze, wszyscy niemal jednak za miesiąc będą mieli dłuższy urlop. Nie dajmy im zwiędnąć i podlewajmy te korzenie, które należy, usuwając porosty, gdy im wyrosnąć przeszkadzają. Szarotki nie są kwiatem paproci, zakwitną wcześniej, oby na stulecie, daj Boże!

Jacek Sowa
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Autor19:18, 6 grudnia 2022
Do Kibic 71 - była taka gra w dzieciństwie: zróbmy przyjacielskie koło... Zacznijmy więc działać, ale mądrze, konstruktywnie i bez polityki, chętnie włączę swój czas: jacek.sowa@mzpn.pl
Kazik10:18, 6 grudnia 2022
Hala jest bardzo dobra. Wolę taką niż coś na wzór colorpark czy tego szkieletu na szaflarskiej. Budowa nowego lodowiska wykończyła by mieszkańców albo została przerwana. O kosztach utrzymania nie wspomnę. W Polsce już stoi pare ambitnych pomników w postaci stadionów generujących olbrzymie koszty.
Kibic 7108:50, 6 grudnia 2022
Panie Jacku jak? To jest mała mafia razem z burmistrzem i dr lodowiska. Co trzeba zamiatają pod dywan, robią co im się podoba, są absolutnie bezkarni. Lawirują pomiedzy władzą i zroblili sobie z klubu trampolinę wyborczą. Kto w dzisiejszych czasach zgodzi się na nieodpłatną funkcję prezesa. Ludzie którzy są uczciwi nie zgodzą sie na system prowizyjny pod stołem. Proszę pokazać kierunek a poprzemy.
Autor19:55, 5 grudnia 2022
Do Kibic 71 i wszystkich pozostałych: Dlatego właśnie apeluję, abyśmy wzięli się w garść i zrobili porządek z tym, co jest naszą moralna własnością, a nie folwarkiem niekompetentnych ludzi. 90 lat historii do tego nas zobowiązuje!
xD17:57, 5 grudnia 2022
Mamy dobre zaplecze? W postaci rudery a nie normalnej hali?
Kibic 7113:44, 5 grudnia 2022
Drogi Jacku! A no ważaniejsze są imieniny cioci czy wujka bo przynajmniej jesteśmy zaproszeni i nas goszczą a niej jak w przypadku KH rozkładają stragan przed lodowiskiem. Duże grono kobiców nie będzie chodziło na mecze do puki będzie drygował tam prezes z *** bo już wiemy że nie jesteśmy ani solą ani częścią tej drużyny. Znamy już swoje miejsce w szeregu...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas