List. "Czy PKP zatrzymało się w poprzedniej epoce?" - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Zakopane
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
12.12.2022, 11:15 | czytano: 1628

List. "Czy PKP zatrzymało się w poprzedniej epoce?"

- Pracuję w Zakopanem i dojeżdżam z Nowego Targu pociągiem (obecnie komunikacją zastępczą). Z Nowego Targu pociąg na rozkładzie ma odjeżdżać kilka minut przed 7. Razem z innymi pasażerami stoimy i stoimy. Na zewnątrz, bo poczekalnia zamknięta, choć miałaby być otwierana o 6. Żaden zastępczy autobus nie przyjeżdża - pisze nasz czytelnik.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
- W jakich czasach my żyjemy? Coś mi przypomina dzisiejsza sytuacja. Pracuję w Zakopanem i dojeżdżam z Nowego Targu pociągiem (obecnie komunikacją zastępczą). Z Nowego Targu pociąg na rozkładzie ma odjeżdżać kilka minut przed 7. Razem z innymi pasażerami stoimy i stoimy. Na zewnątrz, bo poczekalnia zamknięta, choć miałaby być otwierana o 6. Żaden zastępczy autobus nie przyjeżdża. Ani w jedną ani w drugą stronę. Żadnego komunikatu. W końcu poszedłem na jakiegoś busa. O dziwo wszystkie jeżdżą o czasie.

Czy PKP zatrzymało się w poprzedniej epoce? Chwalą się remontami i nowymi składami. Fajnie, bo będzie wygodniej i szybciej. Ale taka sytuacja jak dziś, to chyba przegięcie. Trochę śniegu nasypało i już paraliż? Jakoś prywatni przewoźnicy sobie radzą - dodaje.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
żal serce ściska16:57, 13 grudnia 2022
Pisać do tych co przywracają kolej obywatelom np. do ministra Adamczyka , albo do Tuska
fbb114:33, 13 grudnia 2022
Paradoksem jest, że w poprzedniej epoce kolej lepiej funkcjonowała. Za komuny, kible, dworce były brudne, w pociągach dalekobieżnych można było zostać okradziony przez złodzieja ale kolej dużo lepiej prezentowała się na Podhalu, niż obecnie.
W ramach ciekawostki...dziś pociągi do Krakowa jadą dłużej niż przed modernizacją.
Florek17:02, 12 grudnia 2022
Ta zamknięta poczekalnia to porażka. Nie pierwszy raz nie ma gdzie się schronić rano.
Konduuktorr14:54, 12 grudnia 2022
Autor listu ma rację. Ci to PKP odwala to nie mam pytań. Nowy rozkład jazdy to jakaś kpina. Rozumiem że rozkład został ułożony pod pociągi dalekobieżne i turystów ale dla lokalsów też by można było coś zaplanować. Z nowym rozkładem nie ma szans na 7 (chyba że wyjedzie się duuuużo wcześniej) zdążyć do pracy w NT jadąc od Chabówki czy innych miejscowości. Nie mowiąc o powrocie. Jak ktoś pracuje do 15 to musi czekać do 17.16 bo pociąg odjeżdża z NT o 14.50 . Mam tylko nadzieję że to przez zastępczą komunikację i jak już faktycznie pociągi ruszą to to się jakoś zmieni Kto to wymyślił. Porażka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas