57. Puchar Polan (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Rabka Zdrój
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
12.04.2023, 12:12 | czytano: 1710

57. Puchar Polan (zdjęcia)

Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogodowych na "Lany Poniedziałek", szanując tradycję pomysłodawców Zawodów o Puchar Polan, już 57. raz ludzie gór spotkali się w rejonie Bukowiny Waksmundzkiej w Gorcach w bacówce Państwa Rekuckich.

W warunkach wiosenno-zimowych 20 zawodników wzięło udział w zawodach o Puchar Polan. W zawodach narciarskich (narciarstwo zjazdowe) wzięło udział 5 zawodników. Natomiast w X Jubileuszowym Biegu Śladami Niedźwiedzia wytyczonym na zielonym szlaku wzięło udział 15 zawodników. Pomimo trudnych warunków śniegowych udało się rozegrać zjazd z Bukowiny Waksmundzkiej.  Organizatorzy wytyczyli bezpieczną trasę wokół Bukowiny Waksmundzkiej na dystansie 1,5 kilometra. Zawody odbyły się w przyjemnej świątecznej atmosferze. Obyło się bez kontuzji.

Podczas uroczystej dekoracji zawodników wspomniano nieżyjących już "Ludzi Gór", za których zmówiono modlitwę "Wieczne odpoczywanie...".  Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania sympatykom gorczańskiej wspólnoty kolegom: Tadeuszowi Watycha oraz Marcinowi Kudasikowi za przygotowanie nagród w postaci statuetek oraz okolicznościowych dyplomów. Szczególne podziękowanie dla Stanisława Cyrwusa za pomoc w organizacji zawodów oraz gospodarzom tzw. "bunkra". Serdeczne podziękowania należą się sędziom zawodów. Byli to Stanisław Łapsa, Jan Bylina, Arkadiusz Dudek, Anna Bylina oraz Andrzej Pyzowski.

Wyniki - narty zjazd:

1. Stanisław Rekucki

2. Andrzej Pyzowski

3. Piotr Zientara


Wyniki - bieg. Kobiety:

Grupa I

1. Joanna Jaskierska

Grupa II

1. Barbara Jaskierska


Wyniki - bieg. Mężczyźni:

Grupa I

1. Kamil Jędrol

2. Jarosław Grabowski

Grupa II

1. Jacek Syska

2. Arkadiusz Dudek

3. Robert Żółtek

Grupa III

1. Michał Borowicz

2. Stanisław Rekucki

Grupa IV:

1. Piotr Zientara

2. Stanisław Kamoń


Wśród osób dopingujących było sporo turystów i sympatyków aktywnego wypoczynku w Gorcach. Nagrodzonych dekorował wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie Mieczysław Jaskierski pseudonim "Złotko".

Do zobaczenie za rok!

Adam Dudek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas