Wybieracie się do Doliny Chochołowskiej zobaczyć krokusy? Dojazd samochodem jest utrudniony - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
14.04.2023, 16:50 | czytano: 1751

Wybieracie się do Doliny Chochołowskiej zobaczyć krokusy? Dojazd samochodem jest utrudniony

Pracownicy TPN potwierdzają, że śnieg pomału znika z Chochołowskiej i zaczyna się ostatni okres kwitnienia krokusów. Kwiaty, zasypane śniegiem - już przekwitły na dużej części Polany lub wcale nie pojawiły się w tym roku. Z powodu powtarzających się opadów śniegu i niskich temperatur - spektakularnego kwitnienia w tym roku najprawdopodobniej nie będzie.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
W związku z pracami remontowymi prowadzonymi na drodze wojewódzkiej pomiędzy Chochołowem a wylotem Doliny Chochołowskiej występują utrudnienia w ruchu samochodowym; w trzech miejscach na remontowanym odcinku drogi obowiązuje ruch wahadłowy, który może powodować znaczne wydłużenie czasu dojazdu do Doliny Chochołowskiej od strony zachodniej.

Dodatkowo w związku z remontowanym mostem w pobliżu wylotu Doliny Chochołowskiej utrudniony jest również dojazd na parkingi w Dolinie Chochołowskiej położone w rejonie drogi do Siwej Polany oraz wyjazd z Doliny na drogę główną; działa tam tymczasowa sygnalizacja świetlna regulująca ruch pojazdów. Wszystkie te utrudnienia mogą spowodować znaczne wydłużenie czasu dotarcia do Siwej Polany dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić Dolinę Chochołowską.

"Spodziewając się dużego ruchu turystycznego w najbliższe weekendy prosimy o rozważenie dojazdu do Doliny Chochołowskiej od strony wschodniej (od Zakopanego) lub ewentualne pozostawienie samochodu na parkingach w Kirach (u wylotu Doliny Kościeliskiej) i przejście stamtąd pieszo ścieżką pod reglami do Siwej Polany i Doliny Chochołowskiej. Może okazać się, że w ten sposób unikniecie długiego stania w korkach" - przestrzega TPN.

Warto też pamiętać, że krokusy rosną także m.in. w Dolinie Kościeliskiej, na Kalatówkach, Polanie Kopieniec, Drodze pod Reglami, Toporowej Cyrhli w Zakopanem oraz w Kościelisku, Witowie i Dzianiszu.

opr.s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas