Polsko-chorwacka wymiana młodzieży w Szczawnicy (zdjecia) - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
22.05.2023, 16:24 | czytano: 1363

Polsko-chorwacka wymiana młodzieży w Szczawnicy (zdjecia)

Jaki jest wpływ nowoczesnych technologii na ochronę środowiska? Jak małymi krokami chronić przyrodę? Na te pytania poszukiwała odpowiedzi młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce razem z uczniami Szkoły Elektrotechniki i Ruchu zlokalizowanej w miejscowości Osijek w Chorwacji.

20-osobowa grupa młodzieży z Polski i Chorwacji w dniach od 15-20 maja uczestniczyła w wymianie międzynarodowej realizowanej w ramach programu Erasmus+.

Tematem przewodnim wymiany była ekologia i nowoczesne technologie. Podczas pierwszych dni wymiany uczestnicy poznali naturalne środowisko w regionie Szczawnicy - Rezerwat Przyrody „Wąwóz Homole”. Uczestniczyli w warsztatach kulinarno – ekologicznych z kuchni słowiańskiej, poznali naturalne metody gotowania, naturalne produkty.

Młodzież wspólnie sadziła także drzewa i krzewy - ciekawe kto za 10 lat będzie pamiętał gdzie posadził swoje drzewo?
Dodatkową atrakcją w ramach wymiany był wyjazd do Wrocławia, gdzie uczestnicy projektu odwiedzili takie miejsca jak: ZOO, Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej, czy Ogród Japoński. Młodzież zyskała cenną wiedzę na temat różnorodności biologicznej, poznała niezwykły świat zwierząt i roślin z odległych zakątków świata.

Młodzież uczestniczyła także w warsztatach z grafiki 3D, podczas których poznali zastosowanie w praktyce druku 3D, zaprojektowali własne breloki, które po wydruku otrzymali na własność. Dwóch uczestników otrzymało wydruk popiersia ze swoją podobizną.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu projektu, która dostępna jest na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/ckiw.ohp.szczawnica/

Kinga Lorczyk – koordynator projektu, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas